28 березня 2023 року відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «ІННОВАЦІЇ В ОСВІТІ: ЗАКОНОМІРНОСТІ, ТРЕНДИ, ПОТРЕБИ», організована кафедрою педагогіки та управління навчальним закладом К-ПНУ імені Івана Огієнка.
Детальніше – на сайті кафедри педагогіки
та управління навчальним закладом
Сьогодні, 30 березня о 13.00 год відбулись дві гостьові лекції для ЗВО бакалаврату (у форматі онлайн), у яких взяли участь студенти, маґістранти, а також викладачі ВНЗ міст Чернігова, Переяслава, Києва. До слухання лекцій долучились студенти і викладачі спеціальності “Музичне мистецтво” нашого університету. Лекції провели – доктор педагогічних наук, професор факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського Українського державного університету імені Михайла Драгоманова Горбенко Сергій Семенович (тема: “Теорія та методика організації музично-пізнавальної діяльності учнів закладів загальної середньої освіти”); Мартинюк Анатолій Кирилович, доктор педагогічних наук, професор кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання Університету Григорія Сковороди в Переяславі (тема: “Диригентсько-хорові школи України в культурологічному аспекті”). Такий формат (міжуніверситетський) проведення відкритих лекцій запропонували сковородинці вперше. Планувалась зустріч зі студентами, але на лекціях ще було багато присутніх і викладачів ВНЗ.
З допису кафедри музичного мистецтва у Facebook
27 березня в межах проєкту «Мовно-літературна кав’ярня» відбулася онлайнова зустріч із письменницею, редакторкою, дослідницею книжок для дітей, експерткою з дитячого читання, сертифікованою дитячою психологинею, авторкою програм-інтенсивів із літературної освіти для дітей і підлітків, членкинею робочих груп МОН України з розвантаження та осучаснення програм «Літературне читання» та «Українська література» Тетяною Стус.
У зустрічі взяли участь здобувачі вищої освіти К-ПНУ спеціальності 013 Початкова освіта, вчителі початкових класів і бібліотекарі м. Кам’янець-Подільський, м. Дунаївці та всі охочі.
Тетяна Стус із 2017 року співпрацює з видавництвом РАНОК, є керівницею проєктів: дбайливої серії для самостійного читання «Читальня» та серії книжок для розвитку емоційного інтелекту дитини «Слухай серцем».
Гостя кав’ярні познайомила учасників заходу зі своїми яскравими і привабливими персонажами, веселими історіями і захопливими пригодами.
Власну мету в літературі для дітей письменниця вбачає в тому, щоб «сказати дітям те, про що не встигаємо з ними поговорити».
Вона є членкинею журі конкурсів дитячої літератури, упорядницею та укладачкою «Хрестоматії сучасної української дитячої літератури для читання в 1,2 та 3,4 класах». Тетяна Стус не уявляє власного простору без книжок, техніки та текстових редакторів.
«Я люблю, щоб життя було різнобарвним: ненудним, наповненим. Але все ж часом визирнеш у вікно — і бачиш сірість. Або й так: зазирнеш у своє внутрішнє «вікно», а там теж бракує кольорів. Тоді я уявляю, що маю багато відер з різними фарбами. Там — барви несподіваних відкриттів, карколомних подорожей, дивовижних знайомств… Уявляю, що беру пензлики й розмальовую ними все навколо. Потім — ще цікавіше. «Малюю» словами, будую ними точнісінько те, що нафантазувала. І ще й запрошую туди друзів. Ходімо читати» (Тетяна Стус).
Наталія Гудима,
керівник навчально-методичного відділу,
кандидат філологічних наук,
доцент кафедри теорії та методик початкової освіти
6-14 лютого 2023 року the LEGO Foundation спільно з організацією МНРSS Collaborative провели навчання для представників закладів вищої освіти щодо реалізації навчального модуля «Благополуччя дітей і педагогів: дієві інструменти та практики психосоціальної підтримки».
У заході взяли участь доценти кафедри теоріі та методик початкової освіти Наталія Гудима та Ольга Ковальчук. Після проходження навчання науково-педагогічні працівники отримали сертифікати про успішне завершення програми загальним обсягом у 30 академічних годин (1 кред. ЄКТС).
У межах підвищення кваліфікаціі провели тренінг зі студентами 3 курсу спеціальності 013 Початкова освіта.
Дякуємо колегам і організаторам заходу за соціально-інтерактивне середовище, яке панувало на тренінгах! Ви надихнули нас на взаємодію, а командна співпраця вмотивувала до впровадження ігрових взаємодій у своїй педагогічній практиці!
Тримаймо освітній фронт міцно!
Кафедра теоріі та методик початкової освіти
Шановні колеги! Запрошуємо вас взяти участь у роботі ІХ Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми наступності дошкільної і початкової освіти», яка відбудеться 5-6 квітня 2023 року у Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка за ініціативи кафедри теорії та методик дошкільної освіти.
До участі у конференції запрошуються фахівці дошкільної, початкової, спеціальної, інклюзивної освіти, науково-педагогічні працівники, педагоги ЗДО і ЗЗСО, здобувачі вищої освіти, аспіранти, усі зацікавлені особи.
Компанія «SEO.UA»-один із лідерів з просування сайтів у пошукових системах оголошує про початок конкурсу для учнів і студентів українських навчальних закладів.
Цей конкурс має назву: «Ми самі творимо своє майбутнє». Переможець конкурсу отримає стипендію в розмірі 20 000 гривень!
Мета: допомогти розвитку суспільно активної молоді, яка поєднуватиме в собі високу професійну компетентність, культурну ерудицію, духовність, моральність і особисту відповідальність. Вже завтра майбутнє опиниться в руках молодих людей, тому ми прагнемо допомогти їм у визначенні вектору свого розвитку, щоб наша країна мала світле майбутнє.
Якщо ти громадянин України, навчаєшся в українському навчальному закладі, тоді мерщій обирай тему та пиши свою конкурсну роботу.
Важливо встигнути надіслати роботу до 22.06.2023 року на електронну адресу: scholarship@seo.ua.
З прикладами статей, оформленням і стилістикою можна ознайомитись у блозі компанії: https://seo.ua/uk/blog
Теми для статей і всі деталі проведення конкурсу зазначенні на сторінці гранту: https://seo.ua/uk/scholarship
Бажаємо успіхів у житті та наснаги у навчанні!
24 березня студенти педагогічного та фізико-математичного факультетів зустрілися з представниками поліції.
Основна мета зустрічі – попередження протиправних дій з боку людей та застереження їх від небезпеки.
Присутні обговорили види правопорушень, які часто трапляються в буденному житті, правила безпечного поводження в Інтернеті.
Профілактична робота надає можливість виробляти уміння студентів діяти в конфліктних ситуаціях, приймати правильні рішення, володіти навичками самозбереження, знати свої права та обов’язки.
Зустріч пройшла цікаво та інформативно. Безпека кожного залежить від нас самих!
Анастасія Сосніцька,
студентка педагогічного факультету
2 курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта
24 березня відзначаємо річницю виїзду за кордон Української республіканської капели (диригент – Олександр Кошиць) з культурно-дипломатичною місією із залізничного вокзалу Кам’янця-Подільського.
З історії…
24 січня 1919 року в Києві музичний відділ Міністерства освіти та мистецтв УНР за дорученням голови Директорії Симона Петлюри створив Українську республіканську капелу для просування ідеї незалежної України та популяризації української музичної культури.
14 лютого цього ж року, після евакуації з Києва, капела перебувала в Кам’янці-Подільському. Учасники проводили репетиції, навчалися французької мови, готувалися до турне, остаточно сформували склад і саме тут почали співати «Щедрик».
24 березня 1919 капела (диригент – Олександр Кошиць) з залізничного вокзалу поїхала у світове турне.
Майже за п’ять років український хор відвідав 17 країн світу, понад 200 міст на трьох континентах, охопивши сотні тисяч слухачів. Було проведено понад 600 концертів у світових музичних центрах.
Завдяки цим гастролям український «Щедрик» Миколи Леонтовича став відомим на весь світ.
Кафедра музичного мистецтва
4-5 квітня відбудеться наукова конференція студентів і магістрантів за підсумками науково-дослідної роботи в 2022-2023 навчальному році.
Працюватиме 14 секцій:
З планом роботи конференції можна ознайомитися в Програмі: