Архів за місяць 30.04.2024

АвторНіна Соколовська

На залізничному вокзалі Кам’янця-Подільського відбувся культурно-мистецький захід «З піснею через світ»

27 квітня 2024 року на залізничному вокзалі Кам’янця-Подільського відбувся культурно-мистецький захід «З піснею через світ» до відзначення 105 річниці виїзду за кордон з культурно-дипломатичною місією Української республіканської капели під орудою Олександра Кошиця. Урочистий захід організовано Управлінням гуманітарної політики Кам’янець-Подільської міської ради.

Символічною стала ця подія для хористів університетської Народної хорової капели «Мелос» (художній керівник і дириґент, кандидат педагогічних наук, доцент Любов МАРТИНЮК). Адже від сьогодні започатковано традицію звучання запису у виконанні наших хористів «Щедрика» М. Леонтовича на залізничному вокзалі Кам’янця-Подільського під час прибуття та відправлення потяга №139/140 сполученням Київ – Кам‘янець- Подільський – Київ.

Захід проходив у рамках проєкту «КАМ’ЯНЕЦЬКІ НОТИ І КРИЛА «ЩЕДРИКА» (автор і куратор кам’янчанин-колекціонер Анатолій ПАЛАДІЙЧУК). Присутні мали можливість послухати виконання «Щедрика» М. Леонтовича у виконанні Народної дитячо-юнацької хорової капели «Журавлик» (художній керівник та диригент, Заслужений працівник культури України Івана НЕТЕЧА»; англійську версію «Щедрика» Carol of the Bells» (сл. Пітера Вільговського, музика М.Леонтовича) у виконанні вокального гурту “7-Я” Бахмутського фахового коледжу культури і мистецтв ім. І. Карабиця (керівник Людмила БОЙКО); інструментальну версію «Щедрика» у виконанні оркестру військової частини А-2641 під керівництвом дириґента майора Андрія ЖАРІЯ.

А щодо історії, то Меморіальна дошка на залізничному вокзалі міста встановлена до 30-ї річниці відновлення Незалежності України з таким текстом: «24 березня 1919 року від залізничного вокзалу Кам’янця-Подільського вирушила в світове турне із культурною дипломатичною місією за наказом Голови Директорії Української Народної Республіки Симона Петлюри Українська Республіканська капела під орудою Олександра КОШИЦЯ, підкоривши 17 країн Європи, Північної та Південної Америки, і принесла всесвітню славу відомому твору «Щедрик» українського композитора Миколи Леонтовича». (У 1919 році за сприяння Симона Петлюри була створена капела, яка мала гастролювати за кордоном, щоб протидіяти російській пропаганді та популяризувати українську культуру. Згодом це назвуть першим проєктом культурної дипломатії).

Так, «Щедрик» світові відкрив Олександр Кошиць − керівник Української республіканської капели, яка на початку 1919 року поїхала з гастролями за кордон. Перед турне капела 14 лютого 1919 року прибула до Кам’янця-Подільського. Заняття капелян проходило в 4-ій аудиторії Кам’янець-Подільського державного Українського університету (зараз Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка). Після низки репетицій у місті над Смотричем капела вирушила в Європу й Америку, де мала шалений успіх. Вже у травні 1919 року під час закордонних гастролей капели відбулася європейська прем’єра славнозвісного «Щедрика» в Національному театрі Праги. Тоді капела викликала міжнародний резонанс і забезпечила політичну впізнаваність УHP. 1922 року «Щедрик» у виконанні капели під орудою Кошиця пролунав у Нью-Йорку.

1936 року американець українського походження Петро (Пітер) Вільговський, який працював для радіо NBC, створив англійську версію слів до «Щедрика». Пісня нагадувала Вільговському передзвін, і він зафіксував цей образ у своєму вірші. Так народилася «Колядка дзвонів» (англійською «Carol of the Bells»), яка набула великої популярності на Заході. «Щедрик» у його опрацюванні відомий у всьому світі як різдвяна колядка.

У мистецькому корпусі Кам’янець-Подільського університету створено кабінет методики музичного виховання на зразок шкільного кабінету музики (за ухвалою вченої ради від 17.06.2003 р. з питання щодо посилення роботи на створення кабінетів фахових дисциплін). Згодом, після пропозицій ІІ Всеукраїнської конференції, присвяченій 125-річчю М. Леонтовича, на кафедрі музики (зараз – кафедра музичного мистецтва) вирішено питання про створення музею композитора, відтоді студентська аудиторія №6 поєднала в собі кабінет методики музичного виховання, музей М. Леонтовича, Центр вивчення педагогічної і творчої спадщини М.Леонтовича. Викладачі-музиканти взяли на себе велику відповідальність щодо створення музею.

Створення музею в університеті цілком закономірно, воно знаменно тим, що тут увіковічнюють пам’ять про М. Леонтовича не тільки як композитора, а ще й як освітянина. До цієї події заслужені художники України професор кафедри образотворчого мистецтва університету Б. Негода і доцент В. Лашко виготовили барельєф погруддя М. Леонтовича, який став окрасою музею. Сьогодні барельєф обрамлений лавровим вінком з жовто-блакитною стрічкою, про це подбали студенти.

У музеї оформлені стенди, на яких представлена література про М. Леонтовича, наукові збірники, партитури творів подолянина, матеріали конференцій, які проводяться в місцевому університеті та в інших вишах України, періодика.

Кабінет-музей прикрашають фотоілюстрації найбільш знаних місць, пов’язаних з іменем М. Леонтовича, будівля колишньої духовної семінарії, вид Старої фортеці, колишнє духовне училище. Оформлений альбом про відкриття музею, меморіальної дошки М. Леонтовичу на будівлі колишньої духовної семінарії, матеріали конференцій, святкових ювілейних концертів, присвячених композиторові.

У 1997 році було проведено першу, в 2002 – другу конференцію, на якій ухвалили створити кабінет-музей імені М. Леонтовича. Для цього були усі підстави: Леонтович вчився й одночасно працював реґентом семінарського хору в Кам’янці-Подільському, збирав фольклор Поділля.

Цінними дарунком для музею стали матеріали про життя і творчість композитора М. Леонтовича доктора мистецтвознавства Володимира Іванова, доктора філософії Валентини Кузик. Велику цікавість викликають сімейні світлини, зібраних в альбомі. Серед них світлини композитора, його родини, заходів, присвячених вшануванню композитора (виступ хору ім. М. Леонтовича з Канади на Тульчинській сцені (1972 р.), духовий оркестр Тульчинської середньої школи-інтернату (колишньої єпархіальної школи, 1982 р.); відбитки свідоцтва М. Леонтовича про закінчення Подільської духовної семінарії, сторінки з щоденника, сторінки з підручника нотної грамоти (1919 рік), світлину випуску вихованок Тульчинського єпархіального жіночого училища 1916 року та багато ін.

Функціонування такого музею, де представлена творчість подільського композитора і педагога М. Леонтовича, є гарним прикладом для студентів і стимулом для навчання. Вони пишаються славним минулим Поділля, його особистостями, зокрема М. Леонтовичем, досліджують творчість митця, пишуть курсові і дипломні роботи, набувають досвіду для майбутньої пошукової і науково-дослідницької роботи.

Один раз у п’ять років викладачами кафедри музичного мистецтва КПНУ імені Івана Огієнка проводяться науково-практичні конференції. І Всеукраїнська науково-практична конференція відбулася у 1997 році. Під час роботи конференції вироблені рекомендації, опубліковані у збірнику “Музично-педагогічна і творча діяльність М. Леонтовича в контексті відродження національної освіти та культури”. Рекомендації ІІ Всеукраїнської конференції (2002) завершили оформлення вимог багатьох доповідей про актуальну необхідність переходу до реалізації музично-педагогічної концепції М. Леонтовича в освітню практику навчальних закладів. У ході конференції на базі кафедри методики музичного виховання, вокалу і хорового диригування було відкрито кабінет-музей М. Леонтовича. На будинку колишньої духовної семінарії у Кам’янці-Подільському, де він навчався у 1892-1899 рр., встановлено меморіальну дошку. У рамках Ш Всеукраїнської конференції (2007) проведено І Всеукраїнський фестиваль дитячих і юнацьких хорових колективів «Товтри – 2007» (головувала українська композиторка, педагогиня, громадська діячка, Заслужений діяч мистецтв Леся Дичко). IV Всеукраїнська конференція присвячена 135-річчю від дня народження М.Леонтовича відбулася 12-13 грудня 2012 р. У Троїцькій церкві (традиційно) у виконанні студентського хору “Ясинець” (художній керівник – кандитат мистецтвознавства Марія КУЗІВ) прозвучала Літургія М. Леонтовича.

V Міжнародна науково-практична конференція «Микола Леонтович і сучасна освіта та культура» (14-15 грудня 2017р.), приурочена 140-річчю від дня народження композитора, продовжила традицію попередніх всеукраїнських конференцій, присвячених впровадженню ідей великого подолянина в українську і світову культуру й освіту. У мистецькому корпусі К-ПНУ імені Івана Огієнка (вул. С. Бандери, 47) відкрита Меморіальна дошка (автор — заслужений майстер народної творчості України В.Лашко).

VI Міжнародна конференція відбулася під гаслом «Все буде Україна» (12-13 грудня 2022 р.). Конференції, присвячені Великому Подолянину, які проводяться у КПНУ імені Івана Огієнка набувають розголосу, все більше науковців вітчизняних та зарубіжних, музикантів-професіоналів, а також аматорів відгукуються на участь у її проведенні, не дивлячись на ті перепони, які створюють нам наші недруги. При будь-яких обставинах вона відбувалася урочисто, на якій виголошувалися доповіді, звучали твори славетного українця Миколи Леонтовича у виконанні хорових колективів університету.

Студенти спеціальності «Музичне мистецтво» є активними учасниками усіх мистецьких заходів, присвячених композитору М. Леонтовичу, пишаються причетністю до подій, які проводяться вшануванню композитора.

Кафедра музичного мистецтва

АвторНіна Соколовська

АНОНС: 30 квітня 2024 року відбудеться гібридне гостьове заняття-тренінг на тему: “Теоретико-практичні аспекти використання ігрових технологій з дітьми дошкільного віку у взаємодії закладу дошкільної освіти та сім’ї”

Адреса: м.Умань, вул.Садова, 28 (новий корпус), 3-й поверх, ауд. 320
Інформація для приєднання до зустрічі в Google Meet
Посилання на відеодзвінок:
https://meet.google.com/exy-ejym-kra
Запрошуємо до зустрічі!

АвторНіна Соколовська

Університет Огієнка нагороджений гран-прі на Відкритому фестивалі-конкурсі творчо обдарованої молоді!

25 квітня студенти спеціальності Музичне мистецтво взяли участь у Відкритому фестивалі-конкурсі творчо обдарованої молоді навчальних закладів України «ПОДІЛЬСЬКА ЛІРА – 2024» під назвою «ПРИРЕЧЕНІ НА ПЕРЕМОГУ», що відбувся на базі навчально-реабілітаційного закладу вищої освіти «Кам’янець-Подільський державний інститут».

За умовами конкурсу К-ПНУ гідно представили 5 виконавців, які майстерно виконали програму: студентка 4 курсу Анастасія Шкварська виконала пісню «Лукашева сопілка» композитора А. Кос-Анатольського (клас професора Майї Печенюк, концертмейстер Анжеліка Тернова); студент 3 курсу Кіріл С’єдін виконав п’єсу для фортепіано Ігоря Шамо «Румунська» (клас доцента Альони Боршуляк); студентка 1 курсу Діана Хрущ виконала твір Шарля Данкля для саксофона «Вступ і варіація на тему Пачіні», акомпанував їй Кіріл С’єдін (клас викладача Романа Ковальського); арія Оксани з опери «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського прозвучала у виконанні студентки 4 курсу Дани Суханової (клас доцента Олени Прядко, концертмейстер викладач Надія Лаврентьєва); студентка 3 курсу Михайлина Білюк виконала «Я жива», слова і музика Ілларії (клас доцента Любові Мартинюк).

Тематичну програму «Приречені на перемогу», сценарій виступу та відеоматеріали підготувала в.о. завідувача кафедри, доцент Альона Боршуляк. Вели концертну програму студенти Михайлина Білюк та Григорій Дмітрієв.

Виступи студентів, які майстерно виконували класичні та сучасні твори, тепло сприймали глядачі. Високоповажне журі високо оцінило професіональне виконання концертних творів студентами Університету Огієнка, а також відповідність тематики програми виступу назві фестивалю-конкурсу «ПРИРЕЧЕНІ НА ПЕРЕМОГУ».

Тож заслужено Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка виборов гран-прі. Вітаємо всіх учасників із перемогою! Сподіваємось скоро почути про ВЕЛИКУ ПЕРЕМОГУ України над ворогом!

Кафедра музичного мистецтва

АвторНіна Соколовська

Богдана Данілова – лауреат І премії Міжнародного мистецького конкурсу «Global Art»

10 квітня в м.Київ відбувся конкурс International two-round art competition «Global Art».

Cтудентка 2 курсу спеціальності Музичне мистецтво Богдана Данілова (клас баяна викладача Миколи Свідерського) стала лавреаткою І премії (номінація – «Народні інструменти»).

Вітаємо Богдану і її наставника з успішним виступом на Міжнародному мистецькому конкурсі, бажаємо великого натхнення та подальших перемог!

Кафедра музичного мистецтва

АвторНіна Соколовська

Команда Університету Огієнка взяла участь у Всеукраїнському фестивалі інновацій 2024

Викладачі факультету фізичної культури: завідувач кафедри фізичної реабілітації та медико-біологічних основ фізичного виховання, кандидат біологічних наук, доцент Евеліна Жигульова; кандидат наук з фізичного виховання та спорту, старший викладач Марина Чистякова; кандидат наук з фізичного виховання та спорту, старший викладач Олена Клюс та викладач педагогічного факультету – кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри музичного мистецтва Олена Аліксійчук взяли участь у Всеукраїнському фестивалі інновацій із стартап-проєктом «Profe-box». Цей фестиваль проводять для стартаперів із різних галузей і сфер діяльності, які прагнуть продемонструвати свої інноваційні рішення та досягнення.
Продовжуємо активно розвивати стартапінг у Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка!

Факультет фізичної культури
Педагогічний факультет

АвторНіна Соколовська

Вебінар «Особливості навчально-методичного забезпечення уроків інтегрованого курсу «Мистецтво» у Новій українській школі»

16 квітня на кафедрі музичного мистецтва відбувся методичний вебінар для здобувачів вищої освіти «Особливості навчально-методичного забезпечення уроків інтегрованого курсу «Мистецтво» у Новій українській школі».

Спікером вебінару виступила Лариса Гринишина – вчитель мистецтва вищої категорії, вчитель-методист Старокостянтинівської ЗОШ 1-3 ступенів №8, заступник директора з виховної роботи, авторка підручників та модельної програми з інтегрованого курсу «Мистецтво», тренерка НУШ. Ініціювала та модерувала вебінар ґарант освітньо-професійної програми Середня освіта (Музичне мистецтво) другого (магістерського рівня вищої освіти) Тетяна Борисова.

Лариса Гринишина ґрунтовно висвітлила концептуальні ідеї Нової української школи щодо культурного й творчого розвитку сучасних здобувачів загальної середньої освіти, розкрила алгоритми реалізації вимог Державного стандарту (мистецька галузь) у навчальних програмах з «Мистецтва», поділилась багаторічним власним досвідом розробки модельних програм. У рамках вебінару було презентовано низку підручників з інтегрованого курсу «Мистецтво», зокрема за авторства пані Лариси. Студенти ознайомились із цікавими дидактичними матеріалами, оригінальними й змістовними розробками уроків мистецтва, розширили свою обізнаність у сфері медіаресурсів, аудіо- матеріалів та візуальних засобів, які можуть застосовуватись у процесі мистецької освіти сучасних учнів і здатні перетворити урок мистецтва на захоплююче свято творчості. Здобувачі мали можливість поставити спікерці низку запитань, що стосуються секретів успішної професійної діяльності сучасного вчителя мистецтва, на які отримали вичерпні відповіді й рекомендації.

Висловлюємо щиру вдячність шановній спікерці – Ларисі Гринишиній за високий професіоналізм, відданість мистецько-педагогічній справі, а також за прагнення передати свій досвід новому поколінню вчителів мистецтва і мотивувати студентську молодь до професійного розвитку й удосконалення власної педагогічної майстерності!

Кафедра музичного мистецтва

АвторНіна Соколовська

Науково-практичний семінар «Феномен етнокультурної ідентичності здобувачів освіти через реалії сьогодення»

17–18 квітня науково-педагогічні працівники кафедри теорії та методик дошкільної освіти провели науково-практичний семінар «Феномен етнокультурної ідентичності здобувачів освіти через реалії сьогодення».

Під час заходу обговорили низку проблем національно-патріотичного спрямування в умовах воєнного стану, зокрема місце української національної культури у формуванні особистості сучасної дитини, збереження та примноження національної культури України, дотримання народних традицій у різних етнографічних регіонах України тощо.

17 квітня в межах семінару вихователі Закладу дошкільної освіти №9 «Барвистий віночок» Кам’янець-Подільської міської ради Хмельницької області Світлана Ситник та Інна Граб, вихователь-методист, асистент кафедри теорії та методик дошкільної освіти на умовах зовнішнього сумісництва Таїсія Брозницька провели майстер-клас «Гарні й кольорові мої писанки чудові!» для здобувачів вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта.

18 квітня кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри теорії та методик дошкільної освіти Катерина Демчик провела майстер-клас із писанкарства «Подільська писанка: особливості, символіка» для здобувачів вищої освіти, науково-педагогічних працівників і всіх охочих.

Завідувач сектору читального залу педагогічного факультету Тамара Сологуб підготувала виставку літератури на тему «Великодні писанки – символ України!».

Кафедра теорії та методик дошкільної освіти

АвторНіна Соколовська

Незабутні миті студентського життя: подорож до Закарпаття

В Україні війна… Україна плаче…Україна ЦВІТЕ! Цвіте буйним цвітом, цвіте свіжістю молодості, пахне ароматом смачної випічки і згарищем руїн, звучить гучними сиренами і рідною мовою у всіх її куточках. Вона прекрасна навіть у воєнний час і все це завдяки тим, хто захищає рідну землю і береже нас.

Слава Україні! Героям слава! Саме такими словами суботнього ранку розпочалася подорож студентів педагогічного факультету спеціальності 012 Дошкільна освіта та їх викладачів (Галини Ватаманюк та Іванни Пукас) до Закарпаття. Хмельниччина, Буковина, Галичина розлого простиралися перед очима подорожніх й миттєво залишалися позаду автобуса. Відлуння історії і захоплення краєвидами все більше займало простору в уяві і пам’яті туристів. Розповіді талановитого гіда відкривали нові таємниці флори, фауни, культури та побуту місцевостей, повз які проїжджали.

Година за годиною – і ось перша зупинка на Закарпатті: Рахівщина, с. Ділове – гіпотетична точка на земній поверхні, що визначає географічний центр Європи, який знаходиться на правому березі річки Тиси, по якій проходить українсько-румунський кордон. Це тихе місце уособлює собою всю красу Закарпаття. Крамнички із сувенірами, національним одягом яскравими барвами й різноманітністю товару вабили око студентів. Споруди, що символізують велич території, гордовито позували відвідувачам. Адже саме тут кожен із них мав змогу загадати найзаповітніше бажання – МИРу Україні, допомоги європейських країн.

А поки цей процес тривав, буруни стрімкого найвищого водоспаду Закарпаття «Труфанець» скажено стрибали по камінню, грайливо торкалися відвідувачів, голосно нагадували про себе, бажаючи залишитися у спогадах кожного, хто тут побував. Хтось умився гірською водою, хтось лише зачерпнув її у долоні, але кожен закарбував той бурхливий плин закарпатського водограю на своєму фото.

Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять загиблих у російсько-українській війні. Зі словами вдячності за можливість подорожувати, екскурсійне авто рушило далі.

Відвідали музей гуцульської спадщини с. Кваси та броварні Ципа. Спостерігали за гнучкістю і вправністю гірської форелі, годували повновидих овечок та засмученого віслюка, дивувалися готелем для бездомних кішок і рестораном для бездомних собак, відчули смак карпатського чаю, розглядали національний одяг, посуд, приладдя праці гуцулів, вчилися ліжникарству (майстер-клас від випускниці історичного факультету нашого університету Юлії).

А далі – релакс у термальних басейнах туристичного комплексу «Теплі води» у Велятино. Цілюща вода то обіймала нас, то прудко виштовхувала на поверхню водного плеса басейнів; аромосауни делікатно розкривали кожній клітинці нашого тіла секрет зняття втоми й зміцнення здоров’я.

Збадьорившись, хоч уже й вечоріло, прямували до розкішних угорських садиб Берегівського району, де всіх гостинно зустріли господарі (угорці з українським громадянством). Смакували бограч, голубці, пампушки, ароматні вина домашнього виробництва (виноградників тут – гектари), відтак переконалися, що земля Закарпаття дійсно помічена небом, зігріта найяскравішими променями сонця і найсолодший виноград дозріває саме тут.

Наступного дня нас чекали нові пригоди. Ми знову поринули в купіль закарпатських вод, які мають унікальні оздоровчі та лікувальні властивості, але цього разу вже в Берегово – центрі угорської культури на Закарпатті, а саме – в чудовому оздоровчому комплексі «Жайворонок». Дизайн, який вражає, комфорт, численні басейни, джакузі, ігрові зони та фотозони залишили гарні спогади і чудові фото.

Наступна локація – величний і старовинний Ужгород. Скромні, вистелені річним каменем вулички старого міста ведуть нас до ботанічного саду, Ужгородського замку з тисячолітньою романтичною історією, який є фортифікаційним шедевром Закарпаття. У центральній частині міста привертають увагу маленькі мініскульптури, і наш маршрут перетворюється в справжнє фотополювання за ними. У всій величі й красі перед нами постає Хрестовоздвиженський кафедральний собор. Прислухаємося до співу недільного Богослужіння, розглядаємо пам’ятки довкола, відчуваємо аромат найсмачнішої на Закарпатті кафи з крутезної кав’ярні «SHTEFANYO», смакуємо її і прямуємо до філармонії, а неподалік – уже й перші сакури, набережна річки-красуні Уж. Судячи із кількості людей, які тут перебували, приходимо до висновку, що це одне з улюблених місць відпочинку місцевих жителів і туристів. У захваті від побаченого були і ми. Найдовша в Європі липова алея (більше 2 км) пробуджує відчуття казковості. Її смарагдова зелень створює приємний затінок, коридор захищеності і спокою. Тут легко дихається, уявляється, мріється, чудово почувається.

Звернувши ліворуч із набережної, потрапляємо в сакуровий рай. Грона оксамитових квітів ніжно-рожевого кольору оповили розлоге гілля, висаджених ще угорцями квітучих дерев. Вони стрімко тягнуться до сонця і, водночас ніжно торкаються перехожих. Їх краса заворожує, перехоплює дух, вселяє впевненість у власній красі, єднає небо і землю, викликає магічні відчуття та емоції, підносить їх до рівня душевного блаженства. Їх ми не могли не захопити з собою, вони з нами залишилися у фото, відео і яскравих спогадах. Охочих поринути в таку красу було чимало.

Дякуємо організатору поїздки Людмилі Горчак і всім, хто допоміг нам збагнути принади Закарпатського краю й України загалом, поєднавши красиве з корисним.

Галина Ватаманюк,
кандидат педагогічних наук, доцент

АвторНіна Соколовська

Знай наших! Вітаємо Анжелу Шаршонь!

Здобувачка 2 курсу педагогічного факультету спеціальності 012 Дошкільна освіта Анжела Шаршонь разом із Дмитром Самусєєвим (факультет фізичної культури) виборола 2 місце у відкритій командній першості Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка з кульової стрільби (пневматична гвинтівка). Змагання відбулися 11-12 квітня 2024 року. В особистій першості серед дівчат, Анжела також стала переможницею і закріпила за собою 2 місце, за що була нагороджена дипломом та медаллю за 2 місце.

Професорсько-викладацький склад і велика родина майбутніх педагогів щиро вітає Анжелу із перемогою! Пишаємося тобою студентко, подруго, одногрупнице! Бажаємо міцного здоров’я, успіхів у навчанні і виступах, впевненості у наступних перемогах!

Кафедра теорії та методик дошкільної освіти

АвторНіна Соколовська

Вітаємо Зиновія Яропуда з присвоєнням відзнаки «Честь і шана»!

Вітаємо Зиновія Яропуда з присвоєнням відзнаки «Честь і шана» за вагомий особистий внесок у розвиток культури і мистецтва міста та громади, значну музично-просвітницьку роботу. Таке рішення підтримали депутати на 40-му засіданні сесії Кам’янець-Подільської міської ради.

Зиновій Петрович Яропуд – кандидат педагогічних наук, відмінник освіти, доцент Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, композитор, хоровий диригент, баяніст, фольклорист, член Національної музичної спілки України та Національної спілки композиторів України. Зиновій Петрович з 1972р. по 2021р. працював у Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка та розвивав спеціальність «Музичне мистецтво»: з 1992р. – доцент; з 2005р. – професор; з 1988р. – завідувач кафедри музики; з 2004р. – завідувач кафедри методики музичного виховання, вокалу і хорового диригування. Впродовж багатьох десятиліть плідної праці в нашому університеті став автором понад 100 наукових і творчих праць, зокрема монографій, посібників, репертуарних збірників. Виховав та підготував багато поколінь талановитих музикантів. Зиновій Яропуд збагатив музичну культуру нашого краю численними вокально-хоровими та інструментальними творами, найвідомішими з яких стали «Прелюдія-марш», «Псалом 50», «Псалом 90», «Ви знаєте, як липа шелестить», «Любов і літо», «Переведіть мене через майдан», «Я розкажу про квіти і про сад», «Заспівай, мій друже, пісню», «Сонце купається в житі», «Давай же голубко, удвох посумуєм», «Якщо…», «Березнева заметіль», «Там, де гори Медобори», «У гаю, у гаю», «Земля моїх батьків», «Ода Кам’янцю», «Слава во Вишніх Богу» та багато інших. Зиновій Яропуд керує хором «Благовіст» УГКЦ Матері Божої Почаївської, займається концертно-виконавською та просвітницькою діяльністю, примножує українську музичну культуру, популяризує її як в Україні, так і за її межами.

Щиро вітаємо Зиновія Петровича з відзнакою та бажаємо йому міцного здоров’я, творчої наснаги та невичерпного джерела натхнення на многії літа!

Кафедра музичного мистецтва