Архів за рік 30.12.2023

АвторНіна Соколовська

Співпраця художників-реставраторів К-ПНУ з музеєм-заповідником триває

28 грудня в картинній галереї відбувся відкритий захист магістерських робіт здобувачів вищої освіти кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

Уже більше десяти років Університет Огієнка активно співпрацює з Кам’янець-Подільським державним історичним музеєм-заповідником у напрямі реставрації творів мистецтва.  Цьогоріч до фондів музею передали відреставровані полотна студентами-реставраторами.

Під час захисту магістерських робіт до екзаменаційної комісії були долучені стейкголдери: художник-реставратор станкового олійного живопису ІІІ категорії Чернівецького обласного краєзнавчого музею Вероніка Гнатюк-Ганич; завідувач художнього відділу Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Алла Ковальчук; ТВО директора Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Інна Швець.

Вітаємо магістрів з успішним захистом і бажаємо професійної реалізації у життєвій діяльності!

Кафедра образотворчого і декоративно-прикладного
мистецтва та реставрації творів мистецтва

АвторНіна Соколовська

Анастасія Столаба – лауреатка 1 премії Благодійного міжнародного фестивалю-конкурсу «Christmas star» Україна-Грузія

Вітаємо студентку 2 курсу спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво) Анастасію Столабу (клас доцента Любові Мартинюк) з перемогою у Благодійному міжнародному онлайновому фестивалі-конкурсі «Christmas star» Україна-Грузія, який проходив 20 грудня 2023 року (номінація – естрадний вокал, 6 вікова категорія 18-25 років).
Щиро зичимо Анастасії нових творчих перемог та дякуємо ЗСУ за можливість навчатись і творити!

Кафедра музичного мистецтва

АвторНіна Соколовська

Проєкт «Милосердне Мистецтво» – підготовка до виставки триває!

Моменти підготовки до майбутньої виставки творчих робіт «Кольорові мрії». Студенти кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва (2, 3 курс) спільно з молоддю «Віра і Світло» втілюють мрії на полотні засобами образотворчого мистецтва.
Проєкт «Милосердне Мистецтво» в дії! Щасливі разом!

З допису Наталії Мендерецької у Facebook

No Images found.

АвторНіна Соколовська

Студенти кафедри ОДПМ та РТМ долучилися до волонтерського руху

Упродовж жовтня-грудня 2023 року здобувачі вищої освіти педагогічного факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка спеціальності 014 Середня освіта (Образотворче мистецтво) та 023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація (1, 2 курс) кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставраціі творів мистецтва долучалися до прекрасної та надважливої у наш час спарви – волонтерського руху збору коштів на потреби ЗСУ та постраждалих від війни в Україні.

Завдяки плідній співпраці з французьким гуманітарним фондом «Mésange de la paix» студенти мали можливість засобами образотворчого митецтва, своєю творчістю та фаховими вміннями підтримати ініційовану французькою стороною ідею проведення циклу майстер класів у гончарних майстернях нашого міста під керівництвом Олени Шевчук. А саме: ліплення авторських гончарних виробів різдвяної тематики та їх художнє оздоблення у вигляді розпису. Всі вироби після попередньої підготовки були відправлені у Францію на доброчинні ярмарки, перший з яких вже відбувся з величезним успіхом та підтримкою. Всі виручені кошти підуть на закупівлю необхідних лікарських препаратів для України.

З офіційного джерела фонду «Mésange de la paix»: “Некомерційна організація, ціллю якої є надання солідарної підтримки населенню України, збір коштів, які будуть спрямовані на придбання медичного обладнання та товарів, повязаних із гуманітарною допомогою і забезпеченням цивільного населення, а також спонсорування дитячих будинків в Україні. Асоціація, створена в 2022 році в Іль-де-Франс з метою підтримки жертв війни в Україні. Завдяки добре мотивованим волонтерам, проводяться конкретні акції та спонсорство окремих груп населення – воїнів ЗСУ, сиріт, тимчасово переміщенних осіб. Ми щасливі та пишаємося тим, що завдяки нашим діям врятовано багато життів, а також ми докладаємо всіх зусиль, щоб зберегти дитинство дітей, які стали жертвами війни!”. Представник фонду в Кам’янці-Подільському – Ірина Сорочинська.

Куратор студентів,
асистент кафедри образотворчого
і декоративно-прикладного мистецтва
та реставрації творів мистецтва
Наталія Мендерецька

АвторНіна Соколовська

Студенти народної хорової капели К-ПНУ «Мелос» долучилися до театралізованої вистави «Щедрик Story»

22 грудня 2023 р., напередодні Різдва Христового, в міському Будинку культури відбулось яскраве театралізоване дійство «Щедрик Story».

Через пісню, танець, акробатику та гру акторів кам’янчани мали можливість прожити історію життя та творчості славетного Миколи Леонтовича, долучитись до історії світового турне капели Кошиця, завдяки якій український Щедрик зазвучав на весь світ.

Народна хорова капела «Мелос» Камʼянець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка (керівник доцент Любов Мартинюк) стала частиною такого дійства, виконавши легендарний «Щедрик».

Христос Рождається! Славімо його!

Кафедра музичного мистецтва

АвторНіна Соколовська

Cтуденти та аспіранти К-ПНУ на форумі «Youth vision 2024»

У Київській міській раді відбувся форум «Youth vision 2024», на якому було оголошено візію молоді України. Міжнародні представники з різних країн, політики, журналісти та волонтери ділились досвідом із представниками третього сектору, студентами.

«Youth vision 2024» – це грандіозний форум від Солідарної молоді, організований за підтримки Національного демократичного інституту, фонду Конрада Аденауера, студентської організації Європейської народної партії та інших партнерів.

Форум відвідали студенти та аспіранти К-ПНУ Олександра Щетиніна (3 курс, спеціальність 052 Політологія), Ярослава Добровольська (3 курс, спеціальність 052 Політологія), Христина Мельник (аспірантка 1 курсу кафедри педагогіки та менеджменту освіти), Олександр Марчук (аспірант 4 курсу кафедри історії України).

З учасниками зустрілися міжнародні партнери (директор НДІ В Україні Марчін Валецький; заступник голови Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні Ян Філіп Вельберн; Президент Європейського Демократичного Студентства Беппе Галеа), зіркові спікери (Київський міський Голова Віталій Кличко; голова ГО «Український Альянс» Володимир Юрченко; Керівник програми «Авто для перемоги» БФ «Разом для України» Сергій Митрофанський; Координаторка проєктів БФ «Сергія Жадана» Дарія Конох; Народні депутатки України Іванна Климпуш-Цинцадзе та Марія Іонова; Голова ВГО «Солідарна Молодь» Дінара Габібулаєва; Генеральний прокурор України (2016–2019) Юрій Луценко).

Також відбулися панельні дискусії на тематику: євроінтеграція, виклики та загрози для молоді під час війни, волонтерство, відбудова України, роль політики ідентичності в Україні; презентація Асоціації молодих ВПО України.

Заряджені, ініціативні та вмотивовані. Працюємо далі…

Студентське самоврядування історичного факультету

АвторНіна Соколовська

Зустріч із ректором К-ПНУ Сергієм Копиловим у межах проєкту «КАВА З РЕКТОРОМ»

Багато питань?

Ректор К-ПНУ запрошує здобувачів вищої освіти на неформальну онлайнову зустріч у межах проєкту «КАВА З РЕКТОРОМ»!

Ви матимете можливість поспілкуватися із Сергієм Анатолійовичем, висловити свої думки щодо організації освітнього процесу в університеті, запропонувати бачення розвитку студентського дозвілля у виші, а також почути відповіді на питання, які вас цікавитимуть.

Зустріч відбудеться 20 грудня об 11:00 на платформі Google Meet за покликанням:  https://meet.google.com/hjg-sduy-zuf (також транслюватиметься в соціальній мережі Instagram (прямий ефір на сторінці ректора).

Ви можете поставити питання (анонімно) ректорові університету Сергію Копилову, відповіді на які прозвучать під час зустрічі. Покликання на Google-форму: https://docs.google.com/forms/d/1ZHX1nSswS0TJb2G7Q1jvbsqjNj3I3YfgirRxAszolhE/edit

АвторНіна Соколовська

Акція «Подаруй воїну тепло»

Пропонуємо всім охочим долучитися до акції «Подаруй воїну тепло».
Нашим Захисникам потрібно, щоб голова і тіло були огорнуті теплом.

Оголошуємо збір теплих речей для воїнів:
шкарпетки;
рукавиці;
шарфи;
балаклави тощо.
Разом із речами можна передавати листи зі словами вдячності та підтримки.

Речі приносити у 202 аудиторію головного корпусу К-ПНУ (навпроти приймальної ректора) упродовж тижня (18.12-22.12).

АвторНіна Соколовська

Випускники К-ПНУ та Тимур Такіров працюють над відновленням Тиврівського костелу

ШАНОВНІ ВИКЛАДАЧІ, НАШЕ ЖИТТЯ ТРИВАЄ НЕДАРЕМНО! ПОГЛЯНЬТЕ НА ДРУЖНУ КОМАНДУ НАШИХ ВИПУСКНИКІВ: ВІКТОРІЮ КАРИТУН, ОЛЬГУ БАКАРЕНКОВУ, СЕРГІЯ ІЛЬЧИШИНА (до них долучається викладач ТИМУР ТАКІРОВ), які відроджують до життя сплюндрований за радянських часів БОЖИЙ ХРАМ!!!

З 15 травня 2023 року в Тиврові в костелі Матері Божої Цариці Мучеників та Святого Архангела Михаїла проводяться консерваційні роботи з відновлення фресок на стелі храму. Ремонтно-консерваційні роботи співфінансує Міністерство культури та національної спадщини Республіки Польща з коштів Фонду сприяння культурі.

Метою цих робіт є реставрація фрагментів фресок в Санктуарії Матері Божої Тивровської, які були пошкоджені за комуністичних часів. Колись монастирсько-церковний комплекс був одним із найбільших релігійних центрів Поділля, куди їздили на прощу тисячі людей.

Відновлення фресок для парафії в Тиврові має велике значення з точки зору віри та релігії. Бо коли в цій церкві, присвяченій св. Архангелу Михаїлу, комуністичний режим влаштував фабрику з виробництва пластмаси, за словами свідків, фрески на стелі багато разів замальовували, але через деякий час образ св. Архангела Михаїла знову проявлявся і ставав видимим – що по-людськи незрозуміло. Тому сьогодні, коли храм відбудовується та реставрується, розпис заслуговує на оновлення як приклад Божого діяння, як знак віри, і стає живим свідком і прикладом для християн.

З допису Наталії Урсу у Facebook