Архів за місяць 27.02.2023

АвторНіна Соколовська

НАБЛИЖАЄМО ПЕРЕМОГУ!

27 лютого 2023 року студенти-першокурсники педагогічного факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка (спеціальність Дошкільна освіта) та усі бажаючі долучились до виготовлення окопних свічок, які вкрай необхідні на фронті.
Окопна свічка виконує багато функції: вона гріє, світить, на ній можна приготувати повноцінний сніданок, обід, чи вечерю.
Щира подяка студентам та викладачам кафедри теорії та методик дошкільної освіти за можливість долучитись до наближення Перемоги.
Віримо! Допомаємо! Рухаємося в бік Перемоги! Наш вогонь нікому не загасити!
Слава Україні! Героям слава!

Кафедра теорії та методик дошкільної освіти

АвторНіна Соколовська

Участь науково-педагогічних працівників та здобувачів вищої освіти у методичному вебінарі «Підтримка дітей та педагогів дошкілля в умовах війни»

22 лютого 2023 року науково-педагогічні працівники кафедри теорії та методик дошкільної освіти та здобувачі вищої освіти спеціальності «Дошкільна освіта» взяли участь у online-вебінарі «Підтримка дітей і педагогів дошкілля в умовах війни». Спікерами заходу виступили Юлія Журлакова – головна редакторка науково-методичного журналу «Дошкільне виховання», Ганна Остапенко – головна редакторка журналу «Джміль» та Наталя Людкевич – редакторка журналу «Джміль».

Детальніше – на сайті кафедри теорії та методик дошкільної освіти

АвторНіна Соколовська

До уваги учасників освітнього процесу!

Відповідно до Розпорядження ректора К-ПНУ Сергія Копилова «Про організацію освітнього процесу 23-24 лютого 2023 року» №13 від 21 лютого 2023 року з огляду на ймовірну безпекову загрозу в річницю з дня початку збройної агресії російської федерації проти України освітній процес 23-24 лютого 2023 р. відбуватиметься з використанням технологій дистанційного навчання.

АвторНіна Соколовська

Шануймо рідну мову!

21 лютого в Україні та світі відзначають Міжнародний день рідної мови. Це свято нагадує про важливість мови, яка є інструментом у збереженні духовного та матеріального спадку кожного народу. Для українців мова – це не просто набір слів, а й могутня зброя у боротьбі з ворогом.

Міжнародний день рідної мови був заснований ЮНЕСКО і вперше його відсвяткували у 2000 році. Мета свята – показати важливість та підтримати самобутність кожної окремої мови світу. Свято нагадує про право кожного розмовляти рідною мовою у своїй країні.

Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.

Немає народу, байдужого до рідної мови, до своєї землі, тієї, на якій він народився й живе. Любов до своєї мови, до Батьківщини споконвіку живуть у людських серцях. Український народ, незважаючи на війну з Росією та прагнення російського уряду знищити українську мову та її носіїв, віддають шану своїй рідній мові.

Події останнього року стали поштовхом для переосмислення ролі рідної мови в житті кожного українця. Вона стала оберегом, символом єдності, інструментом боротьби для кожного з нас, знаком незламності й сили духу для всього людства.

З нагоди Міжнародного дня рідної мови в читальному залі педагогічного факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка організована книжкова експозиція «Шануймо рідну мову!».

Каталог виставки:

  1. Бабич Н. Д. Історія української літературної мови: практичний курс : навч. посіб. / Н. Д. Бабич. – Львів : Світ, 1993. – 376 с.
  2. Богуш А. Методика навчання дітей української мови в дошкільних навчальних закладах / Алла Богуш ; М-во освіти і науки України. – 2-ге вид., допов. і переробл. – Київ : Слово, 2011. – 440 с.
  3. Гудима Н. В. Практикум з основ риторики в початковій школі : навч.-метод. посіб. / Н. В. Гудима ; М-во освіти і науки України, Кам’янець-Поділ. нац. ун-т ім. І. Огієнка. – Кам’янець-Подільський : Друк-сервіс, 2018. – 139 с.
  4. Інноваційні технології навчання української мови та літературного читання в початковій школі: навч. посіб. / М-во освіти і науки України, Кам’янець-Поділ. нац. ун-т ім. І. Огієнка ; за заг. ред. Н. В. Гудими. – Кам’янець-Подільський : Друк-сервіс, 2018. – 166 с.
  5. Каніщенко А. П. Методика навчання української мови в початковій школі : лекційно-практичний курс із дисципліни / А. П. Каніщенко. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2016. – Кн. 1 : Методика вивчення мовної теорії ; Методика розвитку усного та писемного зв’язного мовлення. – 174 с.
  6. Кацавець Р. Українська мова: професійне спрямування : підруч. для студ. вищ. навч. закл. / Руслан Кацавець. – Київ : Центр учбової літератури, 2007. – 256 с.
  7. Конституція України: прийнята на п’ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 року. – Київ : Право, 1996. – 64 с.
  8. Мартіна О. В. Культура мови. Культура мовлення : навч. посіб. / О. В. Мартіна. – Кам’янець-Подільський : Зволейко Д. Г., 2019. – 123 с.
  9. Мацько Л. І. Культура української фахової мови : навч. посіб. / Л. І. Мацько, Л. В. Кравець. – Київ : Академія, 2007. – 360 с. – (Альма-матер).
  10. Мова-народ: висловлювання про мову та її значення в житті народу/ упоряд. Олекса Тихий. – Київ : Смолоскип, 2007. – 416 с.
  11. Огієнко І. Історія української літературної мови / Іван Огієнко (Митрополит Іларіон); упоряд., іст.-біогр. нарису та приміт. М. С. Тимошик. – Київ : Либідь, 1995. – 296 с.
  12. Олійник О. Світ українського слова : навч. посіб. / Ольга Олійник. – Київ : Хрещатик, 1994. – 415 с.
  13. Палійчук О. Методика навчання каліграфічного письма : навч. посіб. / Оксана Палійчук ; М-во освіти і науки України, Чернівец. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. – Чернівці : Букрек, 2010. – 343 с.
  14. Радевич-Винницький Я. Україна: від мови до нації / Я. Радевич-Винницький. – Дрогобич : Відродження, 1997. – 360 с.
  15. Русанівський В. М. Історія української літературної мови : підручник / В. М. Русанівський. – Київ : Артек, 2001. – 392 с.
  16. Сучасна українська літературна мова: підручник / М. Я. Плющ, С. П. Бевзенко, Н. Я. Грипас та ін. ; за ред М. Я. Плющ. – 7-ме вид., стереотип. – Київ : Вища шк., 2009. – 430 с.
  17. Третяк Н. В. Лінгвістичний аналіз художнього твору в початковій школі : навч.-метод. посіб. / Н. В. Третяк ; М-во освіти і науки України, Кам’янець-Поділ. нац. ун-т ім. І. Огієнка. – Кам’янець-Подільський : Друк-сервіс, 2018. – 167 с.
  18. Третяк Н. В. Українська мова за професійним спілкуванням / Н. В. Третяк, В. С. Карпалюк. – Кам’янець-Подільський : Сисин О. В., 2010. – 376 с.

На виставці представлені документи з фонду читального залу педагогічного факультету. Для пошуку інших видань даної тематики радимо скористатися електронним каталогом бібліотеки Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка (http://library.kpnu.edu.ua/ufd/).

Тамара Сологуб,
завідувач сектору читального залу педагогічного факультету

АвторНіна Соколовська

Герої не вмирають!

20 лютого Україна вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні – людей великої громадянської та національної відваги, які пожертвували своїм життям за наше майбутнє, є для українців прикладом патріотизму та надихають сучасних захисників України мужньо відстоювати незалежність нашої держави.

Саме в ці дні, дев’ять років тому, під час Революції Гідності, протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. 20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Майдану. Наступного дня, 21 лютого 2014 року, офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього ж дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких в жалобних промовах назвали «Небесною сотнею», а під час прощання з загиблими лунала жалобна пісня «Плине кача…», яка стала українським народним реквіємом.

Майдан став символом утвердження прагнень до європейських цінностей. І за цю боротьбу, за нашу з вами свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі. І більшість з них – молодь. Ті, що тільки починали жити…

День Героїв Небесної сотні – це жалобний день, але він не про смерть, він якраз про героїчну боротьбу, про самопожертву, про готовність українського суспільства захищати державну незалежність України. Для нас надзвичайно важливо особливо під час війни не забувати про те, із чого усе розпочиналося, тому що це була перша битва фактично російсько-української війни, битва за наші цінності – за європейські цінності, за свободу.

У ці лютневі дні тисячі людей віддають шану Героям Небесної Сотні. Цьогорічні заходи проходять під гаслом «Небесна Сотня – перші Герої російсько-української війни».

З нагоди вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні в читальному залі педагогічному факультеті Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка організовано виставку-реквієм «Герої не вмирають!».

Небесна Сотня зайняла своє гідне місце в багатовіковій історії українського народу. Курс на європейську та євроатлантичну інтеграцію України, за що боролися Герої Небесної Сотні та активісти Революції Гідності, є незмінним, як і прагнення України закінчити перемогою війну з російським агресором, відновити свою територіальну цілісність та побудувати сучасну процвітаючу європейську державу.

Вічна память Героям Небесної Сотні!

Слава Воїнам ЗСУ! Слава Україні!

Тамара Сологуб,
завідувач сектору читального залу педагогічного факультету

АвторНіна Соколовська

Конференція науково-педагогічних працівників, докторантів і аспірантів університету

01-02 березня відбудеться конференція науково-педагогічних працівників, докторантів і аспірантів університету за підсумками науково-дослідної роботи в 2022 році.

НА ПЕДАГОГІЧНОМУ ФАКУЛЬТЕТІ СЕКЦІЇ ПРАЦЮЮТЬ

СЕКЦІЯ: ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ
(аудиторія 403 педагогічного факультету)

СЕКЦІЯ: ТЕОРІЇ ТА МЕТОДИК ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ
(аудиторія 404 педагогічного факультету)

СЕКЦІЯ: ОБРАЗОТВОРЧОГО І ДЕКОРАТИВНО-ПРИКЛАДНОГО
МИСТЕЦТВА ТА РЕСТАВРАЦІЇ ТВОРІВ МИСТЕЦТВА
(аудиторія 14 корпусу мистецьких дисциплін)

СЕКЦІЯ: МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА:

Підсекція Теорії, історії музики і гри на музичних інструментах
(аудиторія 5 корпусу мистецьких дисциплін)

Підсекція Вокально-хорових дисциплін та методики їх викладання
(аудиторія 6 корпусу мистецьких дисциплін)

СЕКЦІЯ: ПЕДАГОГІКИ ТА УПРАВЛІННЯ НАВЧАЛЬНИМ ЗАКЛАДОМ
(аудиторія 422 центрального корпусу університету)

З планом роботи конференції можна ознайомитися в Програмі.

АвторНіна Соколовська

Книги в подарунок читальному залу педагогічного факультету

Вже стало традицією поповнення фонду читального залу педагогічного факультету навчально-методичною та науковою літературою, подарованою викладачами Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Видання опрацьовуються і стають доступними для користувачів.

Вашій увазі пропонується віртуальна виставка «Книги в дарунок читальному залу педагогічного факультету».

АвторНіна Соколовська

Конференція студентів Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка

27 лютого о 15:00 на платформі Google Meet відбудеться конференція студентів Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

  1. Звіт контрольно-ревізійної комісії про виконання Кошторису видатків на утримання органів студентського самоврядування Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка на 2022 рік.
  2. Затвердження Кошторису видатків на утримання органів студентського самоврядування Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка на 2023 рік.
  3. Обрання контрольно-ревізійної комісії на 2023 рік.

АвторНіна Соколовська

УКЛІН ТОБІ, ГЕРОЮ!

14 лютого 2023 року студенти 1 курсу спеціальності «Дошкільна освіта» DOL1 групи доєдналися до онлайн зустрічі з Героєм України Дмитром Чавалахом (студент історичного факультету, хмельничанин). Організатори зустрічі – кафедра психології освіти. Дмитро зворушливо розповідав про жахіття війни з російським агресором, які довелося пережити, про те, якою ціною виборює волю український народ, які відчуття переповнюють душу кожного захисника при зустрічі з ворогом та після його знищення, про те, як потрібна психологічна підтримка на військовому і цивільному фронті, які труднощі виникають у психологів при подоланні психоемоційних криз військовослужбовців.

Подвиг героя… і всіх воїнів ЗСУ – яскравий приклад палкого патріотизму, великої волелюбності і незламності у боротьбі за ПЕРЕМОГУ. Ця зустріч надовго залишить слід у юних серцях студентів, почуте й обговорене на ній стане прикладом для наслідування.

Дякуємо Дмитру Чавалахову, дякуємо ЗСУ за те, що в нашому краї ми маємо змогу навчатися, кохатися і зустрічатися з такими гідними українцями.

Слава Україні! Героям Слава!

Кафедра теорії та методик дошкільної освіти

АвторНіна Соколовська

Богдана Данілова – володарка І премії «GOLDEN FEST»

30 січня 2023 року в м. Київ пройшов LІХ Двотуровий міжнародний багатожанровий дистанційний фестиваль-конкурс мистецтв «GOLDEN FEST» (організатор – Центр освітніх інновацій та творчості «Гармонія»).
Студентка 1 курсу спеціальності 014.13 Музичне мистецтво (клас викладача Миколи Свідерського) Богдана Данілова стала володаркою І премії в номінації інструментальний жанр (баян).
Вітаємо та бажаємо нових досягнень!

Кафедра музичного мистецтва