Заняття історико-краєзнавчого факультету університету ІІІ віку ТЦСО(НСП) “Турбота”

Університет ІІІ віку ТЦСО(НСП) “Турбота”, (відділення денного перебування)
Заняття «історико-краєзнавчого факультету».

Тема: “Історія створення і розвитку національного педагогічного університету ім.І.Огієнко”.
1. Відкриття заняття.
2. Вшанування хвилиною мовчання загиблих захисників та мирного населення нашої країни. (Підскоцька Н.К.);
3. Сучасні стенди музею історії університету( «Кам’янець-Подільський державний український університет»(1918-1920), «Кам’янець-Подільський інститут народної освіти»(1921-1930)…, «Кам’янець-Подільський національний університет ім.І.Огієнка»(2008-2018).
– Культурне життя університету;
– Спортивне життя;
– Ректорський корпус.
4. Основні та науково-допоміжні фонди (до перших увійшли писемні джерела, архівні документи, фотоматеріали, тощо.) Найчисельніша є група писемних джерел: друковані наукові праці професорів, доцентів, учених та ін.
5. Документи та речі, що належали або пов’язані з життям і діяльністю його видатних особистостей: ректорів- І.Зеленюка, І.Іваха, А.Копилова, О.Завальнюка та ін.
6. Речові експонати і прилади, які використовувалися у навчальному процесі в другій половині ХХст.(проектор, патіфон, діапроектор та ін.)
7. Урядові нагороди та відзнаки університету;
Провела лекцію-екскурсію директорка музею історії КПНУ ім. Огієнка кандидат історичних наук, доцент кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва І.Паур.

Тема2: «Народна культура Поділля у контексті національного відродження України».
1. Етапи створення навчально-наукової лабораторії етнології.
2. Історія народного вбрання Поділля. Подільська вишиванка.
3. Виставка робіт-витоки Поділля.
4. Скарби Поділля – орнаментна культура Поділля.
5. Тема гончарства у фольклорі Поділля.
6. Фольклорно-етнічні дослідження Поділля.
Провів лекцію-екскурсію- завідувач навчально-наукової лабораторії етнології, кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри історії України літератури та компаративістики Щегельский В.В
Висловлюємо глибоку вдячність чудовим лекторам, справжнім ентузіастам своєї праці Паур І., та Щегельському В. за надзвичайно цікаві, високоякісні, пізнавальні лекції-екскурсії, які дали змогу поринути в минуле, наші народні витоки і зв’язати з сьогоденням. За допомогу в організації заняття щиро дякуємо першому проректору, кандидату історичних наук, доценту Дубінському В.А.
Бажаємо миру, творчої наснаги, радості від життя, подальшої плідної співпраці.

Організаторка заняття Латишева С.О.
Дата проведення: 23.11.2022р.
Місце проведення: К-ПНУ ім.І.Огієнка.

З допису Університету Турбота у Facebook