Архів за місяць 30.05.2022

АвторНіна Соколовська

Відбулася науково-практична конференція за підсумками ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт спеціальності “Музичне мистецтво”

25 травня 2022 р. на базі кафедри музичного мистецтва проведена науково-практична конференція за підсумками ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт спеціальності “Музичне мистецтво”. Були визначені переможці конкурсу, з-поміж яких – здобувачі вищої освіти Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка (Мазурик Вікторія), Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка (Науменко Яна), Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського (Новосадов Ярослав), Луганського національного університету імені Тараса Шевченка (Карнаух Марія), ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського» (м. Одеса, Тернова Анна), Навчально-наукового інституту культури і мистецтв ДЗ “Луганський національний університет імені Тараса Шевченка (Бриньова Єлизавета), Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка (Сорокін Петро), Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка (Михайлова Яна), Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького (Феслер Тетяна).

Вітаємо усіх учасників конкурсу, їхніх наукових керівників, бажаємо успіхів на науковій ниві!

З допису кафедри музичного мистецтва у Facebook

АвторНіна Соколовська

“Ой у лузі червона калина…”

Радіємо успіхам наших випускників. Олеся Дем’янів (Крохмаль) – випускниця спеціальності «Музичне мистецтво» (займалась вокалом у класі доцента Олени Прядко), працює викладачем вокалу у Чортківському гуманітарно-педагогічному фаховому коледжі ім. О.Барвінського. Викладачка захищає честь коледжу на мистецьких конкурсах, чудова солістка фольклорного гурту «Василько». Вихованці Олесі Дем’янів навчаються у нашому університеті.

 

З допису кафедри музичного мистецтва у Facebook

АвторНіна Соколовська

Вебінар «Використання освітніх онлайн-платформ для університетів: Coursera»

26 травня 2022 року відбудеться вебінар «Використання освітніх онлайн-платформ для університетів: Coursera».

Вебінар проводиться з метою повідомити про унікальні можливості безкоштовного використання навчальних онлайн-платформ для ефективної організації освітнього процесу.

До участі запрошуються уповноважені представники закладів фахової передвищої та вищої освіти, відповідальні за використання цифрових ресурсів, інструментів та послуг.

Детальніше – на сайті МОН України

АвторНіна Соколовська

Відбувся V Всеукраїнський музичний конкурс «MusicUniFest-2022» – «ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА»

18-19 травня 2022 р. відбувся V Всеукраїнський музичний конкурс «MusicUniFest-2022» – «ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА» та науково-методичний вебінар «Розвиток творчих здібностей учнів у процесі викладання митецьких дисциплін» (на цифровій платформі Zoom) на підтримку ЗСУ, організований і проведений колективом викладачів кафедри музичного мистецтва КПНУ імені Івана Огієнка. Благодійні внески буде долучено до нагальних потреб військових.
Щиро вдячні всім учасникам конкурсу та вебінару, які долучились до проведення цих заходів! Разом ми сила! Все буде Україна!

Підсумки V Всеукраїнського музичного конкурсу «MusicUniFest-2022» – «ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА»
Вокальний та хоровий жанри:
https://docs.google.com/…/11aQEGsO0gki9y3wfWT9y…/edit…
Інструментальний жанр:
https://docs.google.com/…/1s2er6hMxsxtuIl5tq7xs…/edit…

З допису кафедри музичного мистецтва у Facebook

АвторНіна Соколовська

Зустріч з майбутніми магістрами

20 травня 2022 року відбулася онлайн зустріч з майбутніми магістрами ОС Дошкільна освіта.

Детальніше – на сайті кафедри теорії та методик дошкільної освіти

АвторНіна Соколовська

Вишита мудрість поколінь (каталог виставки)

19 травня Україна святкує Всесвітній день вишиванки. Це свято сприяє єдності і культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу, зберігає споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Вишиванка – символ, який єднає українців незалежно від мови, якою вони спілкуються, віросповідання чи політичних поглядів. Це національна святиня, яка несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь. Це символ приналежності до роду та нації, ознака українськості, а у наш час ще й один із символів, за яким вирізняється Українець у багатомірному, глобалізованому світі.

Вишиванка для українця не лише одяг, не лише вбрання, яке вдягається у найважливіші дні життя або на свята. Вона була символом сім’ї, відображала культурні цінності та надбання українського народу протягом століть. Дівчата готували собі вишиванки як посаг, дарували вишиті сорочки коханому парубку. Тогочасну українську хату неможливо було представити без чарівної скрині з вишитими сорочками для господаря та господині – вишиванки були сімейним скарбом, а вміння прикрашати сорочки вишивкою – мистецтвом, що передавалося з покоління в покоління. Кожен птах, кожна квітка, що прикрашає вишиванку, має своє символічне значення, спрямоване на добре та щасливе життя. Важливими є також правильно підібрані кольори: червоний, зелений, чорний. Створена руками, така вишиванка всотує не тільки частинку душі того, хто її зробив, а ще є зв’язком між минулим, його традиціями і цінностями та сучасністю.

День вишиванки – свято покликане популяризувати українську культуру і традиції. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка. Відзначаючи це свято, ми вкотре стверджуємо, що символ нації – вишиванка – завжди була, є і буде необхідним оберегом міцності української держави.

Особливе значення День вишиванки має саме 2022 року – тоді, коли Росія розпочала повномасштабну війну проти України. Одягнена вишиванка 19 травня стане символом незламності українського духу, заявою на весь світ про те, що українці – вільний народ.

Спеціальних заходів на День вишиванки не існує. Однак щороку в Україні проводять особливий флешмоб, який полягає в тому, що люди одягаються в національний одяг, фотографуються та викладають світлини в соціальні мережі. В мирні часи в багатьох містах проводили концерти, фестивалі, ярмарки та фотосесії. На жаль, під час війни проводити масові заходи заборонено. Однак кожен із нас, хто наразі перебуває в безпеці, може одягнути вишиванку для підтримання духу українців та українських воїнів.

З нагоди Всеукраїнського дня вишиванки в читальному залі педагогічного факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка організовано книжкову експозицію «Вишивата мудрість поколінь».

На виставці представлені документи і публікації із фонду бібліотеки.

Пропонуємо Вашій увазі каталог виставки

  1. Богуш А. М. Українське народознавство в дошкільному закладі : навч. посіб. / А. М. Богуш, Н. В. Лисенко. – 2-ге вид., переробл. і допов. – Київ : Вища шк., 2002. – 407 с.
  2. Гордійчук М. С. Етнографія дитинства : навч.-метод. посіб. / М. С. Гордійчук, Т. Й. Бабюк, І. Л. Пукас ; М-во освіти і науки України, Кам’янець-Поділ. нац. ун-т ім. І. Огієнка. – Кам’янець-Подільський : Друк-Сервіс, 2018. – 94 с.
  3. Грушевський М. Дитина у звичаях і віруваннях українського народу / Марко Грушевський. – Київ : Либідь, 2006. – 256 с.
  4. Енциклопедія українознавства для школярів і студентів/ уклад.: В. В. Оліфіренко, С. М. Оліфіренко, Т. В. Оліфіренко, Л. В. Оліфіренко. – Донецьк : Сталкер, 2001. – 496 с.
  5. Етнографія України: навч. посіб. / за ред. С. А. Макарчука. – вид. 2-ге, переробл. і допов. – Львів : Світ, 2004. – 520 с.
  6. Життя етносу: соціокультурні нариси: навч. посіб. / [авт. кол.: Б. Попов (керівник), В. Ігнатов, М. Степико та ін.]. – Київ : Либідь, 1997. – 240 с.
  7. Захарійчук М. Д. Українська мова. Буквар : підручник для 1 класу закладів загальної середньої освіти : у 2 ч. / М. Д. Захарійчук. – Київ : Грамота, 2018. – Ч. 1. – 111 с.
  8. Калініченко О. Мистецтво : підручник інтегрованого курсу для 4 класу закладів загальної середньої освіти / Олена Калініченко, Людмила Аристова. – Київ : Освіта, 2021. – 143 с.
  9. Калуська Л. Дивокрай / Любомира Калуська. – Тернопіль : Мандрівець, 2008. – Кн. 1: Вибрані дидактико-методичні матеріали народознавчого змісту для працівників дошкільних закладів. – 320 с.
  10. Климович С. Ми діти твої, Україно! / С. Климович, Ю. Константинова, Г. Мустафаєва // Дошкільне виховання. – 2006. – № 8. – С. 28–29.
  11. Куля О. М. Патріотичне виховання молодших школярів на традиціях українського народу / О. М. Куля // Виховна робота в школі. – 2017. – № 2(147). – С. 7.–11.
  12. Лозко Г. Українське народознавство / Галина Лозко. – 2-вид., допов. та переробл. – Харків : Див, 2005. – 472 с.
  13. Народні ігри для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку/ упоряд. Ю. Є. Бардакова. – Харків : Основа, 2007. – 96 с.
  14. Ніколаєнко В.М. Народознавство в дошкільному навчальному закладі 2–6 років / В. М. Ніколаєнко. – 4-те вид., переробл. – Харків : Основа, 2013. – 207с.
  15. Пономарьова К. Українська мова та читання : підручник для 2 класу закладів загальної середньої освіти : у 2 ч. / Катерина Пономарьова. – Київ : Оріон, 2019. – Ч. 1. – 143 с.
  16. Пономарьов А. П. Етнічність та етнічна історія України : курс лекцій / А. П. Пономарьов. – Київ : Либідь, 1996. – 272 с.
  17. Провозюк Г. Г. Земля, де народились і ростем : метод. посіб. / Г. Г. Провозюк. – Тернопіль : Мальва – ОСО, 2007. – 184 с.
  18. Рідна моя Україна: свята, традиції, обряди, ворожіння, прикмети, повір’я нашого народу. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2011. – 416 с.
  19. Савченко О. Українська мова та читання : підручник для 3 класу закладів загальної середньої освіти : у 2 ч. / Олександра Савченко. – Київ : Оріон, 2020. – Ч. 2. – 160 с.
  20. Савченко О. Українська мова та читання : підручник для 4 класу закладів загальної середньої освіти : у 2 ч. / Олександра Савченко, Ірина Красуцька. – Київ : Оріон, 2021. – Ч. 2. – 159 с.
  21. Садовнича В. В. Велика книга маленького українця / В. В. Садовнича. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2013. – 352 с.
  22. Сокол А. В. Моя країна – Україна / Алла Сокол, Олена Конечна. – Чернігів : Деснянська правда, 2004. – 64 с.
  23. Українська етнологія: навч. посіб. / [за ред. В. Борисенко]. – Київ : Либідь, 2007. – 400 с.
  24. Українське народознавство: навч. посіб. / за заг. ред. С. П. Павлюка. – Вид. 3-тє, виправл. – Київ : Знання, 2006. – 570 с.
  25. Українські народні дитячі рухливі ігри, забави та розваги: метод. посіб. / [упоряд.: О. Яловська, Т. Романюк ]. – Тернопіль : Мандрівець, 2018. – 264 с.
  26. Фоменко Е. В. Формування національної самосвідомості / Е. В. Фоменко. – Харків : Основа, 2009. – 121 с.
  27. Шкода М. Н. Традиції і свята українського народу / М. Н. Шкода. – Донецьк : ТОВ ВКФ «БАО», 2007. – 384 с.

 Тамара Сологуб,
завідувач сектору читального залу педагогічного факультету

АвторНіна Соколовська

Алла Бренюк пройшла стажування в межах Програми Еразмус+

Сьогодні когорта випускників програми ЄС Еразмус+ поповнилась ще однією учасницею – Аллою Бренюк, кандидатом мистецтвознавства, старшим викладачем кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва, яка з 09.05.2022 по 13.05.2022 року пройшла стажування в межах Програми Еразмус+ в Академії образотворчих мистецтв імені Яна Матейка (м. Краків, Республіка Польща).

З допису професора Наталії Урсу у Facebook

Erasmus Alumni: Алла Бренюк (газета “Студентський меридіан”)

АвторНіна Соколовська

Відбулася Всеукраїнська студентська науково-практична конференція

Кафедра педагогіки та управління навчальним закладом провела Всеукраїнську студентську науково-практичну конференцію на актуальну тему в умовах сьогодення, а саме: «Інноваційна освітня діяльність: пріоритети розвитку сучасного здобувача освіти».

Детальніше – на сайті кафедри педагогіки та управління навчальним закладом

АвторНіна Соколовська

Вітаємо студентів-лауреатів Міжнародного мистецького фестивалю-конкурсу “Grand Fest Кам’янець – 2022”!

Щиро вітаємо студентів педагогічного факультету, які стали лауреатами у номінації “Естрадний спів” на Міжнародному мистецькому фестивалі-конкурсі “Grand Fest Кам’янець – 2022”:


Студентку 1 курсу спеціальності “Музичне мистецтво” Софію Прокопову (клас доцента Любові Мартинюк) – лауреата 1 премії у номінації “Естрадний спів”.


Студента 2 курсу спеціальності “Музичне мистецтво” Андрія Дейнеку (клас ст.викладача Тараса Пухальського) – лауреата 1 премії у номінації “Естрадний спів”.


Студентку 1 курсу спеціальності “Музичне мистецтво” Тетяну Ярусевич (клас доцента Любові Мартинюк) – лауреата 2 премії у номінації “Естрадний спів”.

Магістрантку спеціальності “Музичне мистецтво” Вікторію Зернюк (клас ст.викладача Тараса Пухальського) – лауреата 2 премії у номінації “Естрадний спів”.

Бажаємо всім подальших творчих успіхів!!!