Науково-дослідний центр імені М.Д. Леонтовича (Керівник: кандидат педагогічних наук, професор Майя Печенюк)

Керівник: кандидат педагогічних наук, професор Майя Печенюк
Склад НДЦ:

Печенюк М.А., Аліксійчук О.С., Воєвідко Л.М., Яропуд З.П., Борисова Т.В., Кузів М.В., Мартинюк Л. В., Прядко О.М., Ситник Т.М., Совік Т.В., Пухальський Т.Д.

Напрями наукових досліджень учасників науково-дослідний центр імені М.Д.Леонтовича

• здійснення організації наукових досліджень у галузі музичної освіти та мистецтва;
  • впровадження результатів дослідження в освітній процес;
  • підготовка до друку наукових праць, навчальних, навчально-методичних посібників і  підручників для вищої школи;
  • здійснення методичної допомоги у науково-дослідній роботі студентів, написання дипломних та курсових робіт;
  • організація музично-виховних заходів, присвячених творчості композиторів Подільського краю.

Основні досягнення:

Захищені дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук / доктора філософії:

1. Кузів М.В. Музично-просвітницька діяльність Зденека Комінека у культурному житті Кам’янеччини першої половини ХХ ст. Науковий керівник – доктор мистецтвознавства наук, професор Урсу Н.О.
  2. Пухальський Т.Д. Формування професійної компетентності майбутнього учителя музики засобами диригентсько-хорових дисциплін. Науковий керівник – кандидат педагогічних наук, доцент Яропуд З.П.

Монографії (одноосібні та участь у колективних монографіях):

1. Аліксійчук О. С., Мартинюк А.К., Мартинюк Т.В. Диригентська діяльність Миколи Олексійчука в контексті музичної культури Поділля другої половини ХХ – початку ХХІ століття:монографія. / Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка; ДВНЗ Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди. Кам’янець-Подільський: Видавець ПП Зволейко Д.Г, 2019. 220 с.
  2. Борисова Т.В. Про організацію та проведення музично-виховних заходів у процесі проходження педагогічної практики / Концептуальні засади мистецької педагогіки у вищій школі: колективна монографія / за заг. ред. Т.В.Мартинюк, Н.В.Ігнатенко. Мелітополь: Видавництво МДПУ ім. Б.Хмельницького, 2014.  С.141-151.
  3. Воєвідко Л. М. Українські музично-педагогічні традиції у фаховій підготовці здобувачів вищої освіти: монографія. Кам’янець-Подільський : Сисин Я.І.: Абетка, 2019 р. 208 с.
  4. Мартинюк Л. В. Новітньо-креативні підходи до педагогічного процесу в початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах / «Освіта майбутнього: концепції, методи, підходи»: Професійна та фахова передвища освіта: передовий досвід та стратегічні виклики та завдання: монографія Київ, 2019.
  5. Печенюк М.А. Актуальні питання естетичного виховання молоді засобами музики : моногр. / Ред. М.А. Печенюк. Кам’янець-Подільський : ПП Зволейко Д.Г., 2014. 200 с.
  6. Печенюк М.А. Вокально-хорова підготовка студентів спеціальності «Музичне мистецтво» / Інноваційні підходи до фахової підготовки вчителя мистецьких дисциплін: колективна монографія / М А. Печенюк та ін. Кам’янець-Подільський: Видавець ПП Зволейко Д.Г., 2015. С. 150-174.
  7. Печенюк М.А. Інноваційні підходи до фахової підготовки вчителя мистецьких дисциплін : моногр. / Ред. М.А. Печенюк. Кам’янець-Подільський : ПП Зволейко Д.Г., 2015. 236 с.
  8. Печенюк М.А. Фахова підготовка вчителя музичного мистецтва : Теорія і практика формування вокально-хорових навичок : моногр. / Ред. М.А. Печенюк. Кам’янець-Подільський : ПП Зволейко Д.Г., 2017. 134 с.
  9. Прядко О. М. Вокальна підготовка вчителя музичного мистецтва : монографія. Кам’янець-Подільський : Видавець ПП Зволейко Д.Г., 2016. 192 с.

Навчальні та навчально-методичні посібники:

1. Воєвідко Л. М. Методика музичного виховання. Кам’янець-Подільський : ФОП Сисин Я.І., 2019. 220 с.
  2. Воєвідко Л. М. Українські музично-виконавські традиції. Електронний навчально-методичний посібник з грифом міністерства освіти і науки України. Рекомендовано Міністерством освіти і науки України, лист Міністерства освіти і науки України № 1/11-7138 від 17.04.2013 р., 2015. 132 с.
  3. Прядко О. М. Постановка голосу. Методика роботи з високими жіночими співацькими голосами : навчально-методичний посібник. Кам’янець-Подільський : Видавець ПП зволейко Д.Г., 2019. 148 с.
  4. Совік Т. В. Музичне виховання і основи хореографії з методикою викладання: навчально-методичний посібник Кам’янець-Подільський : ПП Зволейко Д.Г., 2015. 124 с.

Проведені науково-практичні конференції:

Всеукраїнських конференцій, присвячених подільському композиторові і педагогу М.Д.Леонтовичу;

Інші здобутки:

• відкрито меморіальну дошку на будинку колишньої духовної семінарії, у якій навчався композитор,
  • відкрито кабінет-музей Миколи Леонтовича 12 грудня 2002 року (аудиторія №6, учбовий корпус 3).

Перспективи розвитку:

• пошукова та науково-дослідницька робота творчості М. Леонтовича;
  • збагачення музейних експонатів;
  • організація членами НДЦ конференцій, семінарів, творчих конкурсів та концертів;
  • написання курсових і дипломних робіт;
  • участь у підготовці навчальних посібників, підручників,колективної монографії тощо.

Положення центру: https://music.kpnu.edu.ua/naukovo-doslidna-laboratoriia-naukovo-doslidnyi-tsentr/.