Архів за місяць 28.11.2022

АвторНіна Соколовська

У Луцьку поклали початок роботі над найбільшою картиною у світі

У луцькому Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків (МСУМК) стартував проєкт «КОСМОГОНІЯ», в межах якого планують створити найбільшу картину світу.

12-го листопада в Луцькому МСУМК відбулося відкриття проєкту та мистецька акція “Народження народження”, яка дала старт проєкту “КОСМОГОНІЯ”. Побачити як у Музеї Корсаків творять історію прийшло чимало людей, зокрема й представники художньої спільноти з різних куточків нашої країни. Висота новоствореної картини сягне 10 м, а ширина — 200 м, тобто її площа складатиме 2000 м2. Вона буде сформована орієнтовно з 300 фрагментів, кожен із яких одночасно буде окремим самостійним арт-об’єктом. Цю роботу, впродовж півтора року, буде створювати знаковий український художник — Петро Антип. 

Назва проєкту «КОСМОГОНІЯ» походить від грецького слова «народження». Перформанс стане переосмисленням зображення історії від Великого вибуху до сьогодення та рефлексією про розвиток людства і сучасної Людини.

«Історія залишає тільки перших. Тож, якщо ми вперше щось зробимо, це залишиться в історії. І це стане потягом, який буде тягнути все наше мистецтво на світовий рівень. Адже сучасне українське мистецтво є, і має високу якість. Єдина проблема в тому, що про нього мало хто знає» — розповідає Віктор Корсак, куратор проєкту «КОСМОГОНІЯ» і фундатор МСУМК.

Сьогодні російська пропаганда поширює дегуманізуючі антиукраїнські меседжі та буквально краде українську культуру, особливо після низки військових успіхів України. За таких умов вкрай важливо показувати українські культурні досягнення, здобутки культурного фронту. 

«Кажуть, з музею у Херсоні росіяни вивезли п’ятнадцять тисяч картин. Вони грабують нашу історію. Величезну частину колекцій їхнього Ермітажу, Пушкінського музею складають твори, вивезені з України за останні 300 років. І, якщо забрати їх назад, то вже не буде того Ермітажу»розповідає Петро Антип. У 2014 році художнику довелось покинути рідну Горлівку Донецької області, адже за проукраїнську позицію та патріотизм його могли вбити. Сьогодні він живе і творить у Луцьку.

Впродовж 18 місяців, паралельно зі створенням найбільшого полотна у світі, в луцькому МСУМК відбуватимуться різноманітні заходи, пов’язані з тематикою “КОСМОГОНІЇ”: мистецькі акції, майстер-класи, пізнавальні лекції, наукові форуми, конференції тощо. Це дозволить відвідувачам, не лише отримати відповіді на непрості питання, а й сформулювати власне бачення ґенези всесвіту. Також, важливою складовою проєкту є те, що відвідувачі Музею стануть свідками найтривалішого у світі перформансу. Мистецьке дійство Петра Антипа триватиме понад 3000 годин.

Музей сучасного українського мистецтва Корсаків створений з метою розвитку духовності нації та пропагування українського мистецтва у світі. У музеї представлено роботи понад 100 видатних митців (більш як 1000 арт-об’єктів). Живопис, графіка, скульптура, інсталяція, відео-арт – тут зібрана колекція творів мистецтва найкращих українських авторів ХХ–ХХІ століть.

Представники музею від імені МСУМК постійно підтримують українських волонтерів, ініціюють власні проєкти (наприклад, марафон “АРТ-БАТАЛЬЙОН” – мистецький марафон, який триватиме аж до перемоги України. Він включає щоденні концерти, літературні зустрічі, вистави, перформанси, майстер-класи). На сьогодні проведено вже понад 100 заходів. Працівники музею самі є волонтерами, а усі зібрані кошти від проєктів передаються на благодійність та підтримку ЗСУ. 

Завдяки старту проєкту “КОСМОГОНІЯ” Музей Корсаків розширюється ще на 5000 м2. Загальна площа складе 12 500 м2. Автори проєкту переконані, що даний задум буде вагомим доробком і сприятиме приєднанню Луцька та України в цілому до когорти найвідоміших глобальних туристичних локацій.

У майбутньому розглядається можливість тимчасового експонування фрагментів полотна в музеях Європи та світу.

Стежити за апдейтами проєкту “КОСМОГОНІЯ” та за новинами МСУМК можна на сторінках у Facebook та Instagram. З будь-яких питань писати на pr@linza.agency.

АвторНіна Соколовська

Взяли участь в онлайн-педагогічній Кав’ярні «Актуальність творчості Григорія Сковороди в контексті сучасних викликів»

Напередодні 300-річчя від дня народження ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ, викладачі кафедри теорії та методик дошкільної освіти та студенти 2 курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка взяли участь в онлайн-педагогічній Кав’ярні «Актуальність творчості Григорія Сковороди в контексті сучасних викликів». Учасники заходу поділилися цікавими фактами з життя Григорія Сковороди та цитатами-порадами сучасним педагогам та батькам.

Сковорода — учень-індиго:

Окрім шкільної науки малий Григорій мав багато «гуртків» — навчався музичної грамоти та гри на інструментах, був солістом у церковному хорі. До Києво-Могилянської академії вступив, коли йому було 16 років, і опанував тут 5 іноземних мов.

Сковорода — студент-хіпстер:

У Києво-Могилянській академії Григорій Сковорода навчався з перервами протягом 10 років. Проте так і не отримав диплом про вищу освіту.

Сковорода — новатор профорієнтації:

Філософ наполягав: слід робити в житті те, що приносить людині радість і щастя. «Цілком мертва людська душа, яка не вдалася до свого природного діла… Я безнастанно говорив це молодим, щоб випробовували свою природу. Шкода, що батьки не карбують цього на серці своїм синам. Звідси-бо й буває, що військову роту веде той, хто повинен би сидіти в оркестрі».

Сковорода — мандрівний блогер: Сьогодні ми б сказали, що він досяг вершини майндфулнесу — вмів насолоджуватися кожною миттю життя. У своїх творах саме цього і вчить кожного з нас: «Шукаємо щастя по сторонах, по віках, по станах. А воно скрізь і завжди з нами, як риба у воді, так ми в ньому».

Під час неформальної зустрічі панувала тепла, невимушена атмосфера. Це спонукало всіх учасників зустрічі до щирості, відвертості та відкритості.

З допису кафедри теорії та методик дошкільної освіти у Facebook

АвторНіна Соколовська

Новий склад студентського самоврядування

2022-2023 н.р.
Голова студентського самоврядування факультету
Сосніцька Анастасія
Студентка 2 курсу (група DOL1-B21),
спеціальність: Дошкільна освіта. Логопедія

Заступник голови студентського самоврядування факультету
Денисюк Яна
Студентка 2 курсу (група DOL1-B21),
спеціальність: Дошкільна освіта. Логопедія

Студентський актив:
Толокно Анастасія – 2 курс (DOL1-B21)
Кисла Катерина
 – 2 курс (DOL1-B21)
Тодосійчук Христина
 – 4 курс (DО1-B19)
Крупська Тетяна
 – 2 курс (DOL1-B21)
Дмитращук Іоанна
 – 4 курс (РО2-B18)
Дубенюк Юля
 – 3 курс (RТМ1-B20)
Кожухівська Єлизавета
 – 4 курс (ОDR1-B19)
Кушнір Софія
 – 3 курс (DО1-B20)
Магас Олександра
 – 3 курс (DО1-B20)
Чорна Катерина
 – 3 курс (DО1-B20)
Блинду Ольга
 – 3 курс (РО1-B20)
Дащенко Валентина
 – 2 курс (ОМх1-В21)
Николаївшин Світлана
 – 2 курс (ММms 1-B21)
Прокопова Софія
 – 2 курс (ММ 1-B21)
Ткаченко Анастасія
 – 2 курс (ОDR1-B21)
Фроімчук Вікторія
 – 2 курс (DOL1-B21)
АвторНіна Соколовська

Долучаємося до соціальних проєктів

Студенти 2 курсу кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка під кураторством кандидата архітектури, старшого викладача Оксани Кліщ долучились до соціальної роботи при Кам’янець-Подільському міському Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у свій спосіб: кімната, передбачена для реабілітаційної роботи, отримала свій фантазійний стінопис за ескізом Ангеліни Кіселюк. Маємо надію, що цей творчий проєкт, хоч на краплинку збільшить запас позитивних емоцій у відвідувачів.

З допису кафедри
образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва
та реставрації творів мистецтва у Facebook

АвторНіна Соколовська

9 листопада – День української писемності та мови

«Мова – втiлення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любiмо ïï, вивчаймо ïï, розвиваймо ïï! Борiмося за красу мови, за правильнiсть мови, за приступнiсть мови, за багатство мови…”
(М. Рильський)

9 листопада українці відзначають День української писемності та мови.

Кафедра теорії та методик початкової освіти Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка вітає усіх з цим святом. Бажаємо оберігати та розвивати українську мову, а також виховувати гідних представників свого народу і пишатися своєю Батьківщиною.

 

 

АвторНіна Соколовська

Презентація конкурсу програми ЗАВТРА.UA в університеті Огієнка

Друзі, ми раді повідомити Вам, що у четвер, 10 листопада, о 15.00 в Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка на платформі Google meet Огієнка відбудеться презентація цьогорічного конкурсу Стипендіальної Програми Фонду Віктора Пінчука Zavtra.UA.

Під час презентації стипендіати Завтра.UA розкажуть студентам про можливості та переваги програми, а також про те, як правильно подати заявку на конкурс, про етапи відбору стипендіатів та підтримку, яку надає Фонд.

*Реєстрація на презентацію доступна за покликанням: http://surl.li/domnn*

Зверніть увагу, що:

🟢 Конкурс проводиться для українських студентів 3-6 курсів денної форми навчання, змінотворців у душі та на справах.

🟢 Заявки приймаються з 20 жовтня до 30 листопада.

🟢Щоб взяти участь, заповнюй форму та прикріпляй необхідні документи у електронному вигляді. Всі подробиці на сайті.

🟢 Переможці отримуватимуть щомісячну стипендію у 3727 гривень протягом року. Крім того — можливість бути частиною прогресивної спільноти, спілкуватися з експертами, відвідувати навчання та брати участь у тренінгах. Творити майбутнє.

До зустрічі на презентації! 

АвторНіна Соколовська

До уваги учасників освітнього процесу

Відповідно до наказу ректора К-ПНУ Сергія Копилова «Про організацію освітнього процесу в умовах дії правового режиму воєнного стану та необхідності економії електроенергії» №138-ОД від 31.10.2022р. з 07 листопада 2022 року до початку зимової екзаменаційної сесії освітній процес для здобувачів денної та заочної форм здобуття вищої освіти відбуватиметься із використанням технологій дистанційного навчання.