Erasmus is the beginning of the rest of your life!
Під таким гаслом 13 травня 2025 року відбулась зустріч зі здобувачами спеціальності 023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація, які щороку беруть участь у Програмі ЄС Еразмус+ напряму КА171 та впродовж семестру навчаються в Академії образотворчих мистецтв імені Яна Матейка.
05 травня 2025 року відділ міжнародних зв’язків оголосив про початок конкурсу, який проводитиме партнерський університет у червні 2025 року.
На зустрічі зі студентами перших курсів керівник відділу міжнародних зв’язків, доцент Тетяна Сторчова говорила про цінності ЄС та їхнє значення, розглянула постать Desiderius Erasmus Roterodamus, ознайомилила студентство з цілями Програми ЄС Еразмус+ та її Key Actions, завданнями Програми на 2021-2027 рр, форматами міжнародної мобільності тощо.
Результати проведеної вікторини та символічні призи вкотре підтвердили ефективність і доцільність комунікації зі студентами, а опитування на платформі «Slido» закцентувало увагу на важливості ціннісних орієнтирів європейської програми в професійному та особистісному становленні студенства Огієнкового Університету.
Дякуємо Анні Лехман, нашій Erasmus Alumni (термін мобільності 20.02.2023 – 16.06.2023) за участь у заході й цінні рекомендації майбутнім учасникам Програми Еразмус+.
Навчаємось та перемагаємо!
Відділ міжнародних зв’язків
12 травня о 14:30 відбудеться зустріч «Суперсила вчителя початкових класів» із здобувачами ОП Початкова освіта першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.
Спікер: Леся Павлюк, переможниця Global Teacher Prize Ukraine 2024, ТОП 50 Global Teacher Prize 2025, учитель початкових класів Ліцею №7 Івано-Франківської міської ради.
Де? 101 авдиторія корпусу №6 (педагогічний факультет) та онлайн за покликанням (ідентифікатор: 873 0284 4531; код: 2025).
Кафедра теорії та методик початкової освіти
У межах профорієнтаційної роботи кафедри теорії та методик дошкільної освіти Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка відбулася змістовна та надихаюча зустріч з учнями 10–11 класів Майорщинської ЗОШ І–ІІІ ступенів (с. Майорщина, Лубенський район, Полтавська область).
Захід провела магістрантка денної форми навчання ОП Дошкільна освіта Росіцька Галина разом із своїм науковим керівником — кандидатом психологічних наук, доцентом Каньосою Наталією Григорівною.
Під час зустрічі старшокласники дізналися про переваги навчання в одному з провідних педагогічних університетів України, особливості освітньої програми «Дошкільна освіта», а також про цікаві можливості студентського життя, практичної підготовки та подальшого професійного зростання.
Щиро дякуємо адміністрації закладу освіти за сприяння у проведенні зустрічі та активну участь школярів у живому діалозі!
Кафедра теорії та методик дошкільної освіти
30 квітня 2025 року на педагогічному факультеті відбувся І етап конкурсу стартап-проєктів, який став яскравим прикладом інноваційного мислення, командної співпраці та креативного підходу студентської молоді до сучасних викликів освіти.
У конкурсі взяли участь команди педагогічного факультету, які презентували оригінальні ідеї, спрямовані на вдосконалення освітнього середовища, розвиток особистості дитини та підтримку педагогічної спільноти. Проєкти охоплювали широкий спектр тем – від мистецького виховання до цифрових рішень у щоденному навчанні.
Учасники продемонстрували високий рівень професійної підготовки, здатність генерувати нестандартні ідеї, працювати в команді, аналізувати актуальні потреби й презентувати інноваційні освітні рішення у форматі стартапів.
Серед представлених проєктів:
Журі, до складу якого увійшли викладачі факультету, експерти з інноваційної педагогіки та представники адміністрації, високо оцінили актуальність і практичність ідей, їхню соціальну значущість, креативність подання та мотивацію команд.
Переможці І етапу отримали право представляти факультет у фіналі конкурсу, який відбудеться вже у травні.
Щиро дякуємо всім учасникам, науковим керівникам та організаторам за натхненну працю та бажаємо нових перемог і втілення проєктів у реальність!
Деканат педагогічного факультету
19 квітня 2025 року в межах міжнародного проєкту Україна-Чехія відбувся Міжнародний двотуровий конкурс мистецтв “БОГЕМСЬКА ВЕСНА”.
Студентка ІІ курсу предметної спеціальності Середня освіта (Музичне мистецтво) Діана ХРУЩ стала лауреатом 1 ступеня у номінації “Інструментальний жанр” (саксофон), V вікова категорія, клас викладача Романа КОВАЛЬСЬКОГО.
Вітаємо Діану із ще одним досягненням та бажаємо нових творчих звершень!
Кафедра музичного мистецтва
9 квітня 2025 року у місті Київ відбувся Міжнародний конкурс мистецтв “СИМФОНІЯ ВЕСНИ”.
Весна — це час, коли природа прокидається, а разом із нею — і людська душа, спрагла краси, гармонії та нових звершень.
Студентка ІІІ курсу спеціальності Середня освіта (Музичне мистецтво) Богдана ДАНІЛОВА виборола І Премію у номінації «Народні інструменти», V вікова категорія, клас викладача Миколи СВІДЕРСЬКОГО.
Вітаємо з перемогою та бажаємо подальших творчих злетів, натхнення, яскравих досягнень і нових перемог на мистецькому шляху!
Кафедра музичного мистецтва
Книга – це вікно у світ знань. Людина, яка любить і вміє читати – щаслива людина, адже біля неї завжди багато розумних, добрих і вірних друзів. Друзі ці – книги. Книги зустрічають нас у ранньому дитинстві і ведуть нас усе життя. Дитяча література – це невід’ємна частина в житті кожного малюка, вона дозволяє зрозуміти, що таке добро, а що таке зло, виховати почуття відповідальності і справедливості. Чим більше людина читає, тим більше в неї знань. Мова йде про книгу в широкому сенсі цього слова – паперові й друковані видання, електронні та аудіокниги. Всі вони сприяють вихованню особистості, її духовному зростанню.
Пропонуємо Вашій увазі книжкову експозицію «Дитяча книжка – джерело навчання, виховання та творчого розвитку».
Каталог виставки
З експонованими виданнями можна ознайомитися у книгозбірні читального залу педагогічного факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.
Тамара СОЛОГУБ,
завідувач сектору читального залу педагогічного факультету
25–27 квітня 2025 року в м. Брно (Чехія) відбувся міжнародний фестиваль печворку «Brno Patchwork Meeting 2025».
В експозиції взяли участь українські майстри печворку, серед яких митці м. Кам’янця-Подільського: асистент кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва К-ПНУ, член спілки народних майстрів України, член спілки дизайнерів України Ілля Лашко; випускниця К-ПНУ, викладач рисунку, живопису, художньої обробки тканин Наталія Лашко; випускниці К-ПНУ Яна Лашко, Тетяна Білоус. Експоновані роботи «Жага життя. Цар-колос», «Кобзарська пісня», «Обереги нації», «Армія – наш оберег», виконані вручну техніками: артквілт; ручною аплікацією; ручним гаптуванням; текстильним плетінням.
Вітаємо митців та бажаємо натхнення і нових успіхів у подальшій творчій діяльності!
Кафедра образотворчого і декоративно-прикладного
мистецтва та реставрації творів мистецтва
22 та 24 квітня здобувачі вищої освіти спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво) взяли активну участь у заходах “Game table» та “Артерапія”, організованих соціально-психологічною службою К-ПНУ імені Івана Огієнка спільно з Молодіжним центром Кам’янця-Подільського. Дякуємо організаторам за креативні заходи, спрямовані на профілактику психічного здоров’я здобувачів, а також чудовий настрій і позитивну творчу атмосферу!
Кафедра музичного мистецтва