Митці К-ПНУ – учасники міжнародного фестивалю печворку в Ельзасі

Митці К-ПНУ – учасники міжнародного фестивалю печворку в Ельзасі

12–15 вересня 2024 року в Ельзасі в місті Lièpvre (Франція) відбувся масштабний традиційний 29 міжнародний фестиваль печворку Carrefour Européen du Patchwork, де Українська асоціація квілтерів була представлена чудовою колекцією квілтів у межах спільного європейського проєкту «Уяви собі птаха» від EQA (European Quilt Association).

У створенні експозиції взяли участь 27 талановитих українських майстрів печворку, серед яких митці Кам’янця-Подільського: випускниця К-ПНУ, викладач рисунку, живопису, художньої обробки тканин Наталія Лашко; асистент кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва К-ПНУ, член спілки народних майстрів України, член спілки дизайнерів України Ілля Лашко; випускниці К-ПНУ Яна Лашко, Наталія Оцишена, Тетяна Білоус. Експоновані роботи «Папуга Ара Арарауна», «Гарна здобич», «Павич», «Голубий птах», «Ворон» виконані вручну техніками: артквілт; авторською технікою вишивки текстильною «соломкою»; ручною аплікацією; ручним гаптуванням; текстильним плетінням.

Після експозиції в Ельзасі квілти будуть мандрувати виставками на площадках двадцяти країн.

Також цього року колекція з 17 квілтів персональної виставки Наталії та Іллі Лашко експонувалася в США на найбільших квілт-фестивалях 2024 AQS QuiltWeek. Глядачів дивувало поєднаня артквілту з унікальною авторською технікою вишивки соломкою у творах Іллі Лашко, яке демонструвалось вперше в США.

Роботи майже рік мандрували Америкою та успішно експонувались на престижних майданчиках: 1. Daytona Beach 21–24 лютого 2024; 2. Branson 13–16 березня 2024, MO; 3. Paducah 24–27 квітня 2024; 4. Grand Rapids 21–24 серпня 2024; 5. Lancaster 11-14 вересня 2024.

Кафедра образотворчого
і декоративно-прикладного мистецтва