«Літній пленер»: завершилася практика студентів спеціальності 023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація

Переглядом творчих художніх композицій завершилася навчальна практика «Літній пленер» здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 1 курсу спеціальності 023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація.

Метою пленерної практики студентів університету є: розвиток творчої самостійності; поглиблення і закріплення мистецьких фахових знань, творче застосування їх у практичній діяльності художника; оволодіння методами і формами художньо-творчого аналізу натурного матеріалу та його фіксації на папері; орієнтація на свіже, безпосереднє сприйняття натури; формування колористичного бачення; стимулювання потреби постійно підвищувати свою професійну компетентність, подальше програмування стратегії саморозвитку і самовдосконалення.

Під час практики надихалися концепцією  творчості та європейськими ідеями руху художників-імпресіоністів (перша виставка імпресіоністів відбулася 150 років тому). Студенти ознайомилися з творчістю польського художника-урбаніста Тітуса Бжозовского, звернулися до творчості митців Кам’янеччини, зокрема Бориса Негоди (заслужений художник України) й Віктора Яворського (архітектор, художник), відвідали в Галереї мистецтв виставку традиційної української вишивки майстрині народної творчості Світлани Макаренко, надихнулися величчю сакральних споруд м. Кам’янець-Подільський, а саме Домініканського костелу.

Відвідуючи різноманітні природні та архітектурні локації Старого міста, впевнилися в тому, що Кам’янець-Подільський – місто митців, натхнення та творчості!

Відгуки студентів:

Евеліна Стахурська«Важливим аспектом під час проходження пленерної практики стали умови, що сприяли проявам патріотизму, національного самоусвідомлення та етнокультурної самоідентифікації – відвідування сакральних споруд міста, архітектурних пам’яток, виставок, музеїв»;

Катерина Гнатюк: «Практика збагатила мій образотворчий досвід. Я розвинула відчуття контрасту, тону та кольору в природі, мистецьку спостережливість та навчилась нових прийомів висловлення мистецької думки на папері за допомогою матеріалів»;

Любомира Волощук«Під час навчальної практики «Літній пленер» суттєво збагатила практичний досвід роботи просто неба, де кожен момент має своє особливе значення для творчого процесу. Окрім того, практика дала змогу розвинути мистецьку спостережливість та інтуїцію, що стало основою для створення виразних і глибоких художніх робіт»;

Софія Мала«Ми ознайомились з основами роботи під час пленеру, розвинули мистецьку спостережливість та інтуїцію, навчились нових прийомів вираження мистецької думки та передання емоцій через картину, розширили творчий світогляд. Настанови та поради Мендерецької Наталії Вікторівни, керівника практики, були безцінними. Вона допомагала не тільки технічно вдосконалювати свої навички, але й бачити глибше, знаходити красу в повсякденних речах, розуміти як передавати емоції через мистецтво. Цей досвід залишиться зі мною назавжди і стане міцною основою для моєї подальшої творчої діяльності»;

Діана Гончарук«Практика – це не лише чудова нагода покращити свої навички в малюванні, а ще й отримати неабияке натхнення, завдяки чому можна вдосконалити власний стиль у мистецтві. Потрібно докласти багато зусиль, щоб в кінці можна отримати чудовий результат, здобути цінні знання та набути досвіду роботи в колективі».

Наталія Мендерецька,
керівник практики,
асистент кафедри образотворчого і декоративно-прикладного
мистецтва та реставрації творів мистецтва