Напередодні 300-річчя від дня народження ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ, викладачі кафедри теорії та методик дошкільної освіти та студенти 2 курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка взяли участь в онлайн-педагогічній Кав’ярні «Актуальність творчості Григорія Сковороди в контексті сучасних викликів». Учасники заходу поділилися цікавими фактами з життя Григорія Сковороди та цитатами-порадами сучасним педагогам та батькам.
Сковорода — учень-індиго:
Окрім шкільної науки малий Григорій мав багато «гуртків» — навчався музичної грамоти та гри на інструментах, був солістом у церковному хорі. До Києво-Могилянської академії вступив, коли йому було 16 років, і опанував тут 5 іноземних мов.
Сковорода — студент-хіпстер:
У Києво-Могилянській академії Григорій Сковорода навчався з перервами протягом 10 років. Проте так і не отримав диплом про вищу освіту.
Сковорода — новатор профорієнтації:
Філософ наполягав: слід робити в житті те, що приносить людині радість і щастя. «Цілком мертва людська душа, яка не вдалася до свого природного діла… Я безнастанно говорив це молодим, щоб випробовували свою природу. Шкода, що батьки не карбують цього на серці своїм синам. Звідси-бо й буває, що військову роту веде той, хто повинен би сидіти в оркестрі».
Сковорода — мандрівний блогер: Сьогодні ми б сказали, що він досяг вершини майндфулнесу — вмів насолоджуватися кожною миттю життя. У своїх творах саме цього і вчить кожного з нас: «Шукаємо щастя по сторонах, по віках, по станах. А воно скрізь і завжди з нами, як риба у воді, так ми в ньому».
Під час неформальної зустрічі панувала тепла, невимушена атмосфера. Це спонукало всіх учасників зустрічі до щирості, відвертості та відкритості.
З допису кафедри теорії та методик дошкільної освіти у Facebook
Про автора