Архів за місяць 23.05.2025

АвторНіна Соколовська

Міжнародна академічна мобільність

Студенти предметної спеціальності Середня освіта (Музичне мистецтво), Середня освіта (Мистецтво. Музичне мистецтво) Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка – Вікторія Пістружак, Діана Хрущ, Ольга Гакман, Тетяна Ярусевич та Вікторія Штифлюк взяли участь у міжнародній академічній мобільності, пройшовши курс «Project-based learning with eTwinning & Erasmus+ for Interculturality» Штутгартського університету (Німеччина).

Курс був спрямований на розвиток навичок проєктного навчання у міжкультурному контексті та відкрив перед учасниками нові можливості у сфері освіти, цифрових технологій та міжнародної співпраці через платформу eTwinning.

Здобувачі отримали сертифікати про успішне завершення курсу, які були урочисто вручені під час заходу «eTwinning день у К-ПНУ». Цей досвід став важливим кроком у професійному становленні майбутніх педагогів та мотивував їх до подальшого міжнародного співробітництва.

Вітаємо здобувачів з успішним завершенням навчання та бажаємо подальших цікавих проєктів!

Кафедра музичного мистецтва

АвторНіна Соколовська

Профорієнтаційна робота кафедри педагогіки та менеджменту освіти

Науково-педагогічні працівники кафедри педагогіки та менеджменту освіти Камʼянець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка здійснили серію профорієнтаційних візитів до закладів загальної середньої освіти з метою популяризації освітньо-професійної програми «Освітні науки» та формування позитивного уявлення про фахівця освітньої галузі як суспільно значущої та перспективної професії.

У межах зустрічей старшокласники та педагогічні працівники мали змогу ознайомитися з:
– освітніми програмами підготовки фахівців у галузі педагогіки,
– умовами вступу та специфікою освітнього процесу,
– потенційними напрямами професійної реалізації в освітній сфері.

Зустрічі проходили в атмосфері відкритого діалогу, що сприяло створенню умов для усвідомлення власних професійних інтересів, нахилів і цінностей.

Кафедра педагогіки та менеджменту освіти

АвторНіна Соколовська

Триває пленер “ПОДІЛЬСЬКА СИЛЬВЕТА”

Триває пленер “ПОДІЛЬСЬКА СИЛЬВЕТА”, організований кафедрою образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва Камʼянець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Учасники пленеру мають цікаву культурну програму у межах нашого міста-музею, відвідують магістральні арт-центри Кам’янця!!!

Кафедра образотворчого
і декоративно-прикладного мистецтва
та реставрації творів мистецтва

 

АвторНіна Соколовська

У К-ПНУ відбувся фінал конкурсу інноваційних стартап-проєктів «K-PNU START-UP Week»

21 травня 2025 року в Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка пройшов фінал конкурсу інноваційних стартап-проєктів «K-PNU START-UP Week» серед здобувачів вищої освіти всіх освітніх рівнів, у якому змагалися 8 студентських команд.

Виступи стартаперів оцінювало компетентне журі: доктор економічних наук, професор Ірина Ящишина; заступник міського голови Кам’янець-Подільської міської ради Дмитро Назаренко; приватний підприємець Андрій Ванат; приватний підприємець Анатолій Зелениця; голова ради наукового товариства студентів (слухачів), аспірантів, докторантів і молодих вчених Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Олеся Трофимюк.

І місце конкурсу посіла команда фізико-математичного факультету з проєктом «ParkOnSpot». Також вони перемогли в номінації «Кращий бізнес-проєкт».

Переможцями в номінаціях за певними критеріями стали:

«Кращий проєкт з психологічної підтримки» – команда історичного факультету з проєктом «LYUMI»;

«Кращий регіональний проєкт» – команда природничо-економічного факультету з проєктом «Hidden Craft»;

«Кращий молодіжний проєкт» – команда факультету спеціальної освіти, психології і соціальної роботи з проєктом «UniConnect»;

«Кращий мистецький проєкт для дітей» – команда педагогічного факультету з проєктом «АртКомікс»;

«Кращий соціальний проєкт» – команда факультету фізичної культури з проєктом «Пухнаста Реабілітація»;

«Кращий проєкт культурного розвитку міста» – команда факультету іноземної філології з проєктом «Hobbymap»;

«Кращий освітній проєкт» – команда навчально-наукового інституту української філології та журналістики з проєктом «A2A».

Стартап-рух серед студентської молоді та науково-педагогічних працівників Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка посилюється. Стартапери продовжуватимуть розробляти креативні та потрібні проєкти й брати участь у конкурсах.

Навчально-дослідна служба

АвторНіна Соколовська

Європейський вектор науки: Університет Огієнка серед учасників міжнародної зустрічі мережі Європейських рад з науки, технологій та інновацій у Ризі

У м. Рига (Латвійська Республіка) відбулася щорічна робоча зустріч за участі секретаріатів Європейських рад з науки, технологій та інновацій. Захід, організований Латвійською радою науки, проходив у закритому форматі та об’єднав 34 делегати з 15 країн Європи: Португалії, Німеччини, Фінляндії, Естонії, України, Бельгії, Ісландії, Нідерландів, Австрії, Данії, Литви, Чехії, Швейцарії, Іспанії та Латвії.

Україну на зустрічі представили: Олександра Антонюк, голова Наукового комітету Національної ради України з питань розвитку науки і технологій, провідний науковий співробітник Інституту математики Національної академії наук України, доктор фізико-математичних наук, старший дослідник; Наталія Бахмат, член Наукового комітету Національної ради України з питань розвитку науки і технологій, декан педагогічного факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України.

Ця зустріч сприяла обміну передовим досвідом у сферах управління наукою, фінансування інновацій, впровадження новітніх технологій (зокрема, штучного інтелекту); узгодженню стратегічних бачень і політик країн Європи для послідовного розвитку Європейського дослідницького простору; зміцненню інституційної довіри через відкриті, професійні дискусії щодо викликів, цінностей та можливостей сучасної науки.

Основна увага була зосереджена на можливостях і ризиках застосування штучного інтелекту в дослідницькій діяльності. Учасники наголосили на необхідності формування відповідального, прозорого й людино орієнтованого підходу до інтеграції ШІ в науку.

Обговорення використання штучного інтелекту в наукових дослідженнях виходить далеко за межі технічного аспекту – це діалог про цінності, довіру, безпеку, етичні межі. Саме в такому колі стратегічних обговорень формується наукове майбутнє Європи, і участь України в цих процесах – надзвичайно важлива.

Участь представника Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка в міжнародному заході високого рівня – це підтвердження активної позиції університету в науковій дипломатії, його інтегрованості в європейський дослідницький простір і відкритості до трансформацій у науці та освіті!

Пресцентр

АвторНіна Соколовська

Нова українська школа – новий зміст освіти

Нова українська школа – це освіта нових сенсів, дитиноцентризму і поваги до кожної людини. Це школа, в якій приємно навчатись і яка дає учням не тільки знання, а й уміння застосовувати їх у повсякденному житті.

Мета НУШ – виховати інноватора та громадянина, який вміє ухвалювати відповідальні рішення та дотримується прав людини.

Замість запам’ятовування фактів та понять учні набувають компетентностей. Це – динамічна комбінація знань, умінь, навичок, способів мислення, поглядів, цінностей, інших особистих якостей, що визначають здатність особи успішно соціалізуватися, провадити професійну або подальшу навчальну діяльність. Тобто формується ядро знань, на яке накладаються уміння цими знаннями користуватися, а також цінності та навички, що знадобляться випускникам української школи у професійному та приватному житті.

Детальніше – на сайті бібліотеки К-ПНУ

АвторНіна Соколовська

Проєкт «Мовно-літературна кав’ярня»

Запрошуємо всіх охочих долучитися до чергової зустрічі в межах проєкту «Мовно-літературна кав’ярня», яка відбудеться 28 травня о 14:00 в 104 авдиторії педагогічного факультету.

Гість зустрічі – Віоліна Ситнік, письменниця, комунікаційниця, переможниця «Молодої КороНації-2021» (номінація «Романи, 16-21 р.»), дипломантка «Коронації слова-2022», авторка психологічних трилерів-детективів, фентезі і підліткових повістей.

Кафедра теорії та методик початкової освіти

АвторНіна Соколовська

Визначено щасливців фотоконкурсу до Дня вишиванки «Вберегти традицію – зберегти душу народу»!

Цьогоріч учасники дарували неймовірну атмосферу українського колориту — надсилали світлини у вишиванках, які вражали щирістю, стилем і любов’ю до традицій. Кожне фото — справжній витвір мистецтва, тож вибрати найкращі було неймовірно складно, тому переможців визначали за допомогою генератора випадкових чисел!
Серед здобувачів вищої освіти приз отримують: Анастасія (@stolabka_a) та Маріна (@marinka1308m); серед викладачів та працівників – декан фізико-математичного факультету Катерина Геселева та завідувач кафедри музичного мистецтва Альона Боршуляк.
Щиро вітаємо переможців та дякуємо всім учасникам за участь і любов до українського вбрання!

Серед переможців конкурсу здобувач вищої освіти спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво) Анастасія СТОЛАБА та завідувач кафедри музичного мистецтва Альона БОРШУЛЯК! Вітаємо!

АвторНіна Соколовська

Народна хорова капела «Мелос» та студентський камерний хор «Ясинець» взяли участь в святкуванні Дня міста

17 травня Народна хорова капела «Мелос» (керівник – доцент Любов Мартинюк) та студентський камерний хор «Ясинець» (керівник – старший викладач Марія Кузів) взяли участь в урочистій церемонії з нагоди святкування Дня міста Камʼянця-Подільського на Ратушній площі, долучившись до виконання знакового на сьогодні твору «Ой у лузі червона калина» разом із іншими хоровими та інструментальними колективами міста. Це було єднання голосів заради миру та процвітання нашого рідного краю!
Слава Героям ЗСУ! Слава Україні!

Кафедра музичного мистецтва

 

АвторНіна Соколовська

Кафедра ОДПМ та РТМ на святкуванні Дня міста

Наші студенти на Maker Faire – всесвітньо відомому фестивалі креативних індустрій в межах святкування дня міста. Загалом взяли участь: Каріна Гулакова, Вікторія Євсеєва, Діана Циганкова, Евеліна Стахурська, Анна Слободянюк, Ксенія Біла, Софія Демчишин.
Викладачі: Оксана Кліщ, Ілля Лашко, Володимир Бучковський.

Кафедра образотворчого і
декоративно-прикладного мистецтва
та реставрації творів мистецтва