2 квітня 2025 року у Міжнародний день дитячої книги у читальні педагогічного факультету було організовано зустріч здобувачів вищої освіти спеціальності «Дошкільна освіта» та «Початкова освіта» із художниками-ілюстраторами дитячої книги – Оксаною Кліщ та Ангеліною Кіселюк. Оксана Кліщ (дизайнер, викладач кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва К-ПНУ ім. Івана Огієнка) розповіла присутнім про види ілюстрацій у дитячій книзі, принципи підбору сюжетів й визначення образів літературних героїв і технік їх зображення, презентувала власно ілюстровані книги, зокрема – «Казка або правдива історія про кота Маркіза і сокола Боривітра» місцевої авторки А. Федірко та набір ілюстрацій до цієї ж книги (частина 2), що має патріотичне спрямування (висміювання і засудження ворога України через образ Щура). Також Оксана Андріївна повідомила про наміри авторів книги – підтримати збройні сили України коштами, вирученими за її розповсюдження.
Ангеліна (здобувачка вищої освіти) продемонструвала альбом ескізів та готових ілюстрацій до нової книги, відкрила секрети кропіткої роботи над деталями зображень, перевтіленням людського образу в образ тварини, про значення інструментів та матеріалів у відтворенні задуманого образу, про тісну співпрацю з авторкою ілюстрацій та багаторазове читання і вникнення в суть кожної думки письменниці. А ще художниця, на прикладі власних робіт, продемонструвала вміння відтворювати на полотні душевні стани і характер пісенних персонажів, обставини, у яких вони знаходяться і навіть стани природи, – і все за допомогою вмілого добору засобів образотворчої діяльності (кольору, форми, ліній, світла, поєднання фарб різної якості, насичення відтінків тощо). Майбутні педагоги мали можливість уважно розглянути запропоновані ілюстрації, ілюстровані дитячі книги.
Підсумовуючи надану фахівцями інформацію, викладач кафедри теорії та методик дошкільної освіти Галина Ватаманюк звернула увагу здобувачів освіти на вимоги до ілюстрацій дитячої книги, методичні аспекти використання ілюстрацій у роботі з дітьми раннього, дошкільного і молодшого шкільного віку, значення ілюстрацій у формуванні читацьких інтересів.
Тамара Сологуб (завідувач сектору читального залу педагогічного факультету) запропонувала присутнім переглянути підготовлену виставку книг «Дитяча книга – джерело навчання, виховання і творчого розвитку», звернула увагу на різномаїття творів сучасних авторів, їх зміст, художнє оформлення.
Дякуємо Оксані Кліщ та Ангеліні Кіселюк за цікаву і змістовну зустріч, за натхнення до творчості і любов до дітей через створення книжкових ілюстрацій. Дякуємо завідувачу сектору читального залу педагогічного факультету Тамарі Сологуб за надану можливість працювати у сприятливому середовищі та ознайомитися з експонатами книжкової виставки.
Кафедра теорії та методик дошкільної освіти
Про автора