Архів за місяць 28.03.2025

АвторНіна Соколовська

ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «ІННОВАЦІЇ В ОСВІТІ: ЗАКОНОМІРНОСТІ, ТРЕНДИ, ПОТРЕБИ»

26 березня 2025 року науково-педагогічними працівниками кафедри педагогіки та менеджменту освіти було проведено ІІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію «ІННОВАЦІЇ В ОСВІТІ: ЗАКОНОМІРНОСТІ, ТРЕНДИ, ПОТРЕБИ» у змішаному форматі.

У конференції взяли участь науково-педагогічні, педагогічні працівники, аспіранти, магістранти та студенти. Доповіді спікерів висвітлили наукову проблематику конференції, а саме:

Теоретичні основи освітніх інновацій.
Інноваційні підходи до освіти та управління в умовах змін.
Освітні інновації з урахуванням цілей сталого розвитку.
Професійний розвиток педагогічних працівників в контексті освітніх інновацій.
Інноваційні проєкти, моделі та технології в проекції освітніх викликів.
Психолого-педагогічні аспекти підготовки педагогів до інноваційної діяльності.
За результатами конференції буде опубліковано збірник матеріалів конференції «ІННОВАЦІЇ В ОСВІТІ: ЗАКОНОМІРНОСТІ, ТРЕНДИ, ПОТРЕБИ».

Кафедра педагогіки та менеджменту освіти

 

       

АвторНіна Соколовська

VIII Всеукраїнський двотуровий музичний конкурс «MusicUniFest-2025»: «Все буде Україна»

19-21 березня на базі кафедри музичного мистецтва К-ПНУ відбувся VIII Всеукраїнський двотуровий музичний конкурс «MusicUniFest-2025» під гаслом «Все буде Україна». Щороку конкурс збирає талановиту молодь із різних куточків України і, не зважаючи на складні обставини, його географія продовжує розширюватися. Цьогоріч участь у конкурсі взяли понад 190 номінантів очної форми та 20 дистанційних учасників із 7 областей України.

Основні завдання конкурсу – підтримка талановитої молоді та надання їй можливостей для професійного розвитку; створення творчого середовища для спілкування дітей, молоді та педагогів у складний воєнний час; надання моральної та матеріальної підтримки Збройним Силам України.

Учасники конкурсу зробили свій внесок у спільну справу – благодійні внески були перераховані на підтримку ЗСУ.

Конкурс «MusicUniFest» має статус професійного – його учасників оцінює вузькопрофільне журі, до складу якого увійшли провідні викладачі та науковці кафедри музичного мистецтва К-ПНУ. Окрім того, конкурс сприяє виявленню та підтримці обдарованої молоді, яка прагне пов’язати своє майбутнє з мистецькою освітою.

20 березня в межах конкурсу відбувся науково-методичний вебінар на тему «Розвиток творчих здібностей учнів у процесі викладання мистецьких дисциплін». Під час заходу учасники обговорили інноваційні методи навчання, що сприяють розвитку творчого потенціалу учнів, а також поділилися власним досвідом у сфері мистецької педагогіки.

VIII Всеукраїнський музичний конкурс «MusicUniFest-2025» вкотре підтвердив свій високий рівень організації та значущість для розвитку молодих музикантів. Конкурс не лише відкриває нові імена в мистецтві, а й сприяє зміцненню культурного та освітнього фронту нашої країни.

Кафедра музичного мистецтва

АвторНіна Соколовська

Пишаємося здобутками наших студентів у Міжнародному конкурсі есе учнівської та студентської молоді «Мій Шевченко»

Здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня спеціальності «Початкова освіта» мають вагомий результат у Міжнародному конкурсі есе учнівської та студентської молоді «Мій Шевченко».

 Зокрема, студентка 2 курсу Марія Онишко отримала диплом ІІ ступеня, Ірина Ілько студентка 3 курсу –  грамоту в номінації «Т.Шевченко – вічний голос минулого», а студентка 1 курсу Олександра Іванова отримала грамоту в номінації «Історія сучасної боротьби крізь призму творчості Кобзаря».

Пишаємося здобутками наших здобувачів! Щиро вітаємо та бажаємо подальших перемог!

Кафедра теорії та методик початкової освіти

АвторНіна Соколовська

Гостьова інтерактивна лекція: «Емоційний інтелект та можливості його розвитку в учнів початкових класів»

03 квітня о 10:00 в межах вивчення освітнього компонента «Діяльнісний підхід у початковій школі» відбудеться гостьова інтерактивна лекція «Емоційний інтелект та можливості його розвитку в учнів початкових класів» для здобувачів ОП Початкова освіта першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.

Де? 210 авдиторія головного корпусу К-ПНУ та онлайн за покликанням (ідентифікатор: 894 1728 9129; код доступу: start).

Спікер: Леся Колток, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри педагогіки та методики початкової освіти Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івна Франка, регіональний тренер із реалізації програм підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

Кафедра теорії та методик початкової освіти

АвторНіна Соколовська

Розвиток емоційного інтелекту дітей в умовах війни: гостьовий тренінг для майбутніх педагогів

20 березня 2025 року здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 013 Початкова освіта та науково-педагогічні працівники кафедри теорії та методик початкової освіти Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка взяли участь у гостьовому тренінгу «Розвиток емоційного інтелекту дітей молодшого шкільного віку в умовах війни», який провела Марія Бінгьоль, голова ГО «Центр розвитку дітей та молоді майбутнього», представник і тренер ICDP Туреччина від Dr. Ali Babaoglu Psychodrama, Sosiodrama and mental Healrh Institute. Дякуємо кафедрі педагогіки та освіти Маріупольського державного університету за співпрацю та підтримку!

Кафедри теорії та методик початкової освіти

 

 

АвторНіна Соколовська

Ліна Костенко – поет і мислитель

«Мені потрібне слово, а не слава…»
                                       Ліна Костенко

19 березня 2025 року свій 95-й день народження святкує Ліна Василівна Костенко – видатна українська письменниця, поетеса. Вона – почесний професор Києво-Могилянської академії, почесний доктор Львівського та Чернівецького університетів, лауреат престижних премій, зокрема премії імені О. Теліги, премії імені Ф. Петрарки, Фундації Антоновичів та ін. Ліна Василівна завжди відрізнялася безкомпромісністю. Поетеса говорить лише те, про що думає, не соромиться бути відвертою та щирою. Можливо саме тому її вірші наче промовляють до кожного українця, незалежно від віку чи статі. Її творчість – невід’ємна частина історії України, національної культури.

Є люди, які ще за життя стають легендами. Навколо них творяться міфи, чутки, перекази, за якими так важко відрізнити правду від вигадки. Вони ж мовчать, оберігаючи свій особистий світ від стороннього ока і впускаючи туди лише близьких і перевірених. Такою є Ліна Василівна Костенко – поет, публіцист, громадський діяч. А в першу чергу – жінка, яка одного разу написала: «Я вибрала долю собі сама, і що зі мною не станеться, – у мене жодних претензій нема до Долі – моєї обраниці», – і лишилася на все життя вірною цим словам.

Ліна Костенко – перлина сучасної української літератури. Її твори не лише цікаві та влучні, а й глибоко актуальні. Уже багато років вона залишається справжнім борцем з неправдою, показовістю, пристосуванством, а зброя її – твори. Вона вміє зачепити, змусити думати, мріяти та діяти. Письменницю завжди хвилювала доля України, особливо під час війни. Її вірші сповнені любові та патріотизму до неньки України, надихають на подвиги наших захисників та вселяють віру в нашу Перемогу.

З нагоди відзначення 95-річниці Дня народження видатної української поетеси у читальному залі педагогічного факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка організована книжкова експозиція «Ліна Костенко – поет і мислитель».

До Вашої уваги каталог представлених на виставці видань:

  1. Богданець-Білоскаленко Н. І. Дитяча література: твори українських письменників ІІ половини ХХ – початку ХХІ століть : навчальний посібник / Н. І. Богданець-Білоскаленко. – Київ : Слово, 2011. – 480 с.
  2. Зімкова Л. Вічні питання у творчості Ліни Костенко / Л. Зімкова // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. – 2012. – № 9. – С. 88–89.
  3. Качак Т. Українська література для дітей та юнацтва : підручник / Тетяна Качак. – 2-ге вид., стеоретип. – Київ : Академія, 2018. – 350 с. – (Серія «Альма-матер»).
  4. Кодлюк Я. 120 розповідей про письменників : [довідник для вчителя початкових класів] / Я. Кодлюк, Г. Одинцова. – Київ : Наш час, 2006. – 203 с.
  5. Козачук О. «Я лиш інструмент, в якому плачуть сни мого народу…» : загальний огляд життя й творчості Ліни Костенко / Олена Козачук // Українська мова і література в сучасній школі. – 2013. – № 5. – С. 16–23.
  6. КостенкоЛ. Берестечко : історичний роман / Ліна Костенко ; [авт. післямов І. Дзюба, В. Панченко] : іл. С. Якутовича. – Київ : Либідь, 2010. – 223 с.
  7. Костенко Л. Вибране / Ліна Костенко. – Київ : Дніпро, 1989. – 559 с.
  8. Костенко Л. Гуманітарна аура нації або дефект головного дзеркала / Ліна Костенко. – Київ : КМ Academia, 1999. – 30 с. – Лекція, прочитана в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» 1 вересня 1999 р.
  9. Костенко Л. Записки українського самашедшего / Ліна Костенко. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2011. – 416 с. – (Серія «Перлини сучасної літератури»).
  10. Ліна Костенко: навч. посіб.-хрестоматія / Ідея, упорядкування, інтерпритація творів Григорія Клочека. – Кіровоград : Степова Еллада, 1999. – 320 с.
  11. Мовчун А. Ліна Костенко / Антоніна Мовчун // Початкова школа. – 2003. – № 7. – С. 46–52.
  12. Українське слово: хрестоматія укр. літератури та літературної критики ХХ ст. : в 4 кн. / упор., фахове ред. В. Яременка. – Київ : Аконіт, 2003. – Кн. 4 : Культурно-історична епоха модернізму. – 800 с.
  13. Ярошенко Р. «Страшні слова, коли вони мовчать» / Роман Ярошенко, Анна Буратевич // Українська мова і література в сучасній школі. – 2013. – № 2. – С. 6–11.

Тамара Сологуб,
завідувач сектору читального залу педагогічного факультету

АвторНіна Соколовська

ХІ Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми наступності дошкільної і початкової освіти»

Шановні колеги! Запрошуємо вас взяти участь у роботі ХІ Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми наступності дошкільної і початкової освіти», яка відбудеться 9–10 квітня 2025 року у Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка за ініціативи кафедри теорії та методик дошкільної освіти.

Напрями роботи конференції та інформаційний лист

АвторНіна Соколовська

Студентка магістратури Анастасія Шкварська стала лавреаткою ІІІ Премії ХІ Міжнародного конкурсу «PREMIER»

Студентка магістратури Анастасія Шкварська стала лавреаткою ІІІ Премії ХІ Міжнародного конкурсу «PREMIER» у номінації «Академічний вокал», який проходив у Києві 15 березня у мистецькому салоні КНУ імені Тараса Шевченка.
Очолював журі Олександр Дяченко, завідувач кафедри оперного співу Національної музичної академії ім. П.І.Чайковського, соліст Національної опери України ім. Т.Г Шевченка, народний артист України, професор.
Конкурсна програма виконувалась наживо: І тур (В.-А.Моцарт «Alleluja» з мотету «Возрадуйтесь, радійте», українська народна пісня «Серед села дичка» в опрацюванні Д.Задори); ІІ тур (арія Лаурети «О mio babbino caro» з опери Дж.Пуччіні «Джанні Скіккі», А.Кос-Анатольський на слова Й.Струцького «Лукашева сопілка», М. Жербін на сл. П.Шеллі, український текст Н.Тихого «Пливе моя душа»).
Вітаємо Анастасію, яка гідно представила спеціальність «Музичне мистецтво» нашого університету, успішно виконала конкурсну програму (клас вокалу професора Майї Печенюк) на Міжнародному конкурсі «PREMIER». Завдяки участі у конкурсі Анастасія отримала нові можливості для професійного зростання. Нехай ця перемога у непростому і нелегкому конкурсі стане для Анастасії відправною точкою до нових досягнень, хорошим стимулом і мотиватором для участі у мистецьких конкурсах!

Кафедра музичного мистецтва