Архів за місяць 14.10.2024

АвторНіна Соколовська

«Наша дума, наша пісня не вмре, не загине»: митці К-ПНУ взяли участь у виставці пам’яті кобзарів України

20 вересня – 13 жовтня 2024 р. у Львівському палаці мистецтв відбулася виставка «Наша дума, наша пісня не вмре, не загине», присвячена пам’яті 90-ї річниці розстрілу з’їзду кобзарів і лірників на станції Козача Лопань, що на Харківщині. На цій експозиції було представлено різні за стилем та тематикою твори майже 200 художників – членів Спілки художників України та інших відомих українських митців.

Також на цій виставці за ініціативою видатного львівського художника Ореста Скопа вперше представлено наймасштабніший текстильний артпроєкт – триптих «Козак Мамай», за художню основу якого взята відома картина самого митця.

Над цим колективним проєктом під егідою Асоціації майстрів клаптикового шиття України натхненно працювали 47 квілтерів із різних міст, серед яких митці Кам’янця-Подільського: випускниця К-ПНУ, викладач рисунку, живопису, художньої обробки тканин Наталія Лашко; асистент кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва К-ПНУ, член спілки народних майстрів України, член спілки дизайнерів України Ілля Лашко; випускниці К-ПНУ Яна Лашко, Наталія Оцишена, Тетяна Білоус. Художнім керівником проєкту є відома українська мисткиня Наталія Лашко, квілти якої експонуються по всьому світу й отримують престижні нагороди та визнання.

Квілт виконаний різноманітними техніками клаптикового шиття, складається з 65 сегментів, а його розмір 6,5 на 2,5 метри.

Надалі робота буде експонуватися в Німеччині, Італії та інших країнах світу.

Ілля Лашко,
асистент кафедри образотворчого
і декоративно-прикладного мистецтва
та реставрації творів мистецтва

АвторНіна Соколовська

Стилістика українського авангарду, пізнавальний квест, розважальні конкурси, позитивні емоції: у К-ПНУ відбулася посвята студентів-художників

Традиційно напередодні Дня художника в майстерні народного художника України Бориса Михайловича Негоди відбулася посвята в студенти першокурсників спеціальностей 014 Середня освіта (Образотворче мистецтво) та 023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація.

Цьогоріч викладачі й студенти кафедри ОДПМ та РТМ відповідно до основної освітньої парадигми україноцентризму обрали тематику заходу – «Український авангард», зокрема акцентували увагу на культурі, історії, традиціях, цінностях, які є основою для творчості, технології «навчання через дослідження».

Уся стилістика, єдиний дрескод, декорації, конкурси, квести, подарунки для першокурсників відповідали основній темі, а саме творчості найвідомішого представника напряму Казимира Малевича та його легендарному твору «Чорний квадрат».

До підготовки мистецького дійства із захопленням та творчим підходом долучилися студенти різних курсів, зокрема другокурсники виготовили в межах дисципліни «Мистецтво Hand made» текстильні прикраси як варіативні супрематичні композиції в чорному квадраті, студенти 3 курсу (Анна ЛітовськаДмитро АгапьєвВікторія ЄвсеєваКсенія БілаСофія ДемчишинДіана ЦиганковаВікторія Кривенька) підготували й провели квест «Епохальний переворот», завданням якого було простежити шлях мистецьких історичних стилів від давнини до авангарду, а здобувачі 4 курсу попрацювали над створенням креативного антуражу та декорацій, оформленні фотозони (Олександра ГаращукСофія ПолатайкоВікторія Білоус).

Розробку ідеї, сценарій, афішу, реквізит до конкурсів та проведення свята втілили магістранти 2 року навчання – Альона Брижак та Єлизавета Кожухівська. Посвяту в студенти традиційно очолили наші шановні завідувач кафедри Іван Підгурний та професор Наталія Урсу.

Відгуки першокурсників:

Софія Шевчук«Мені дуже сподобалася сама локація, де проводилася посвята. Квест був дуже захопливим і пізнавальним, я дізналася багато нової інформації. Старшокурсники були приємними співрозмовниками. Викладачі та студенти могли почуватися вільно і говорили між собою як друзі»;

Єлизавета Бойчун«Хочеться одразу розповісти про шикарну атмосферу під час святкування. Я дуже класно провела час на такій локації, яка надихає, з приємною компанією. Також варто похвалити старшокурсників, бо вони вигадали прикольний квест і зробили нам приємні подаруночки (валер’яна взагалі on top). Ми цікаво провели час, повеселилися, смачно поїли та познайомилися з новими людьми. Цей день запам’ятається нам на все життя. Ставлю десять зірочок із десяти! Рада бути студенткою К-ПНУ»;

Богдана Шатковська«Студенти старших курсів попрацювали на славу над розважальною частиною. Квест був чудовим і пізнавальним. Я дізналась багато нового. Атмосфера була також чудовою, а саме дружньою та теплою».

Кафедра образотворчого і декоративно-прикладного
мистецтва та реставрації творів мистецтва

АвторНіна Соколовська

Освітнє середовище закладу дошкільної освіти

Заклад дошкільної освіти – навчальний заклад, що забезпечує реалізацію права дитини на здобуття дошкільної освіти, її фізичний, розумовий і духовний розвиток, соціальну адаптацію та готовність продовжувати освіту.

Дошкільна освіта забезпечує гармонійне формування особистості дитини, становлення її ціннісних орієнтацій, розвиток потенційних здібностей, набуття соціального досвіду.

Саме в дошкільному віці відбувається закладання основ загальнолюдських цінностей. Всебічний розвиток дітей дошкільного віку є фундаментальним для досягнення життєвого успіху, самореалізації й утвердження української національної ідентичності.

Освітнє середовище закладу дошкільної освіти – це багатогранна система, ключовий чинник соціалізації й становлення особистості. Неоціненну місію покладено на вихователів у реалізації мети й завдань дошкільної освіти. Вихователь забезпечує розвивальне середовище, створює емоційно-гармонійну атмосферу, враховує індивідуальні особливості кожної дитини.

Вашій увазі пропонується віртуальна виставка літератури «Освітнє середовище закладу дошкільної освіти» з фонду читального залу педагогічного факультету.

Білан О. Програма розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля» / Олександра Білан. – 2-ге вид., зі змін. і допов. – Тернопіль : Мандрівець, 2022. – 216 с.

Програма розвитку дітей дошкільного віку «Українське дошкілля» відповідає стратегічним завданням дошкільної освіти, відображає запити практиків, орієнтує на системність щодо гуманістично спрямованої активної роботи з формування життєвої компетентності дошкільника.

Програма передбачена для роботи з дітьми раннього (третій рік життя) та дошкільного віку в закладах дошкільної освіти та альтернативних формах здобуття дошкільної освіти.

Для вихователів ЗДО.

Державний стандарт дошкільної освіти: особливості впровадження : навч.-метод. посіб. / упоряд.: О. Г. Косенчук, І. М. Новик, О. А. Венгловська, Л. В. Куземко. – Харків : Ранок, 2021. – 240 с.

У посібнику подано роз’яснення та методичні рекомендації від авторів освітніх напрямів Стандарту щодо їх реалізації в закладах дошкільної освіти. Представлені теоретичні та практичні матеріали сприятимуть ефективній організації методичної роботи в закладі дошкільної освіти та самоосвіті педагогічних працівників.

Видання буде корисним усім, хто опікується забезпеченням якісної дошкільної освіти в Україні.

Дитина: Освітня програма для дітей від 2 до 7 років / наук. кер. проекту В. О. Огнев’юк ; авт. кол.: Г. В. Бєлєнька, О. Л. Богініч, В. М. Вертугіна [та ін.]. – Київ : Київ. ун-т ім. Б. Грінченка, 2020. – 440 с.

Освітня програма для дітей від 2 до 7 років «Дитина» розроблена відповідно до Базового компонента дошкільної освіти і є комплексною програмою, в якій відображено вимоги до змісту дошкільної освіти. Завдання програми – представити зміст роботи з дітьми різних вікових груп, що відповідає їхнім віковим особливостям та узгоджений з концепцією і програмою НУШ. Основний акцент зроблено на етично-естетичній складовій освітнього процесу, яка сприяє формуванню основ ціннісних орієнтацій особистості та її духовному розвитку.

Для педагогів закладів дошкільної освіти, сімейних педагогів (гувернерів), батьків, студентів, аспірантів та викладачів закладів вищої педагогічної освіти.

Здоров’язбережувальні технології у закладі дошкільної освіти / авт.-упоряд. І. І. Нікітіна. – Харків : Основа, 2022. – 174 с. – (Серія «Новий Базовий компонент»).

Посібник містить загальні відомості, методичні рекомендації та практичні матеріали щодо впровадження інноваційних здоров’язбережувальних технологій в умовах ЗДО. Матеріали дібрано відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти, зокрема завдань освітнього напряму «Особистість дитини» щодо формування рухової та здоров’язбережувальної компетентностей дошкільників. Методичні знахідки та практичні розробки до кожної технології зібрано у формі структурованих «методичних скриншотів».

Для вихователів закладів дошкільної освіти, батьків, студентів та викладачів ЗВО.

Інклюзія в ЗДО / упоряд. Л. А. Швайка. – Харків : Основа, 2021. – 144 с. – (Серія «Заклад дошкільної освіти. Керівнику»).

У методичному посібнику подано добірку теоретичних і практичних матеріалів, спрямованих на планування дій керівника та педагогів закладу дошкільної освіти зі створення та розвитку інклюзивного середовища.

Зразки ведення документації, планування роботи педагогів з дітьми з особливими освітніми потребами забезпечать надійне педагогічне підтримання в умовах інклюзивної освіти.

Для керівників і педагогічних працівників закладів дошкільної освіти.

Інтерактивні семінари для вихователів. Нові формати дошкільної освіти / авт.-упоряд. І. І. Нікітіна. – Харків : Основа, 2022. – 174 с. – (Серія «Новий Базовий компонент»).

Посібник містить докладні сценарії інтерактивних семінарів для фахівців із дошкільної освіти, спрямованих на реалізацію положень нової редакції Базового компонента дошкільної освіти, підвищення професійних компетентностей педагогів, їх залучення до творчої, пошукової, експериментально-дослідницької діяльності.

Теми семінарів дібрано відповідно до напрямів інваріантної та варіативної складових БКДО, а форми їхнього проведення – як традиційні, так і інноваційні.

Для керівників, методистів, вихователів ЗДО.

Нові форми роботи з батьками дошкільників / авт.-упоряд.: Л. М. Витовтова, В. О. Маренич. – Харків : Основа, 2022. – 159 с. – (Серія «Новий Базовий компонент»).

Видання містить корисні рекомендації та практичні матеріали щодо нових форм організації роботи з батьками дошкільників, дібрані відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти та Методичних рекомендацій щодо його впровадження.

Перспективне планування, опис нетрадиційних та альтернативних форм ефективної співпраці з батьками вихованців офлайн та онлайн (зокрема проектів, творчих виставок, майстерень, флешмодів та ін.), апробованих авторами на практиці, розробки сучасних заходів та поради щодо особливостей комунікації в мережі Інтернет стануть у пригоді всім вихователям ЗДО.

Пагута Т. І. Методика формування елементарних математичних уявлень у дошкільників : навч.-метод. посіб. для студентів спеціальності «Дошкільна освіта» / Т. І. Пагута. – Львів : Новий Світ-2000, 2023. – 300 с.

У навчально-методичному посібнику представлені теоретичні основи й методичні підходи до розвитку математичних уявлень у дітей дошкільного віку. Розкриті дидактичні основи математичного розвитку, питання формування кількісних, просторових, часових, геометричних уявлень у дітей дошкільного віку. Запропоновано завдання для самоперевірки та тестові завдання для підсумкового контролю.

Рекомендовано для студентів спеціальності «Дошкільна освіта», викладачів закладів вищої освіти, вихователів.

Ранкові зустрічі з дошкільниками 5-6 років життя / авт.-упоряд. І. І. Нікітіна. – Харків : Основа, 2021. – 157 с. – (Серія «Новий Базовий компонент»).

Посібник містить сценарії структурованих ранкових бесід із дошкільниками 5–6 років життя за темами тижнів на весь рік (зокрема й літній період).

Запропоновані авторами орієнтовні види активностей для проведення ранкових зустрічей сприятимуть формуванню в дошкільників ключових та предметних компетентностей, спонукатимуть їх до плідної співпраці у спільноті однолітків, а практика проведення ранкових зустрічей у ЗДО полегшить процес адаптації до навчання у 1-му класі Нової української школи.

Для вихователів ЗДО.

Усі ігри в закладі дошкільної освіти / авт.-упоряд.: А. В. Доценко, О. О. Забашта, Н. О. Лобанова, А. С. Остапенко. – Харків : Основа, 2021. – 271 с. – (Серія «Новий Базовий компонент»).

Видання містить добірку понад 500 ігор для організації навчання та дозвілля дошкільників усіх вікових категорій за основними освітніми напрямами Базового компонента дошкільної освіти.

Дидактичні, рухливі, конструктивно-будівельні ігри та ігри-драматизації подано в зручній формі структурованих технологічних карт. З іграми для навчання можна ознайомитися на сторінках посібника, а ігри для дозвілля – завантажити зо OR-кодом, розміщеним на обкладинці.

Для вихователів ЗДО.

Віртуальна виставка літератури, представлена Вашій увазі, містить далеко не повний перелік видань, які знаходяться у фонді читального залу педагогічного факультету. Запрошуємо всіх бажаючих завітати до нашої книгозбірні та ознайомитися також з книжковою експозицією «Дошкільна освіта – основа всебічного розвитку дитини», яка буде експонуватися до 31 жовтня 2024 року.

Тамара Сологуб,
завідувач сектору читального залу педагогічного факультету

АвторНіна Соколовська

Відкрита зустріч з експертами освітніх програм Дошкільна освіта і Початкова освіта

17 жовтня 2024 р. о 14:00 відбудеться відкрита зустріч з експертною групою під час проведення акредитації освітніх програм Дошкільна освіта зі спеціальності  012 Дошкільна освіта за другим (магістерським) рівнем вищої освіти та Початкова освіта зі спеціальності 013 Початкова освіта за другим (магістерським) рівнем вищої освіти.

На зустріч запрошуємо всіх охочих.

Щоб взяти участь у зустрічі, скористайтеся покликанням: https://us04web.zoom.us/j/78537311402?pwd=s08abxeQmt3WsxBixYkbNormEp4j0H.1

Ідентифікатор конференції: 785 3731 1402

Пароль: 2024

Програма візиту

АвторНіна Соколовська

Відкрита зустріч з експертами освітньої програми Середня освіта (Образотворче мистецтво)

15 жовтня о 10:50 відбудеться відкрита зустріч з експертною групою під час проведення акредитаційної експертизи освітньої програми Середня освіта (Образотворче мистецтво) за другим (магістерським) рівнем вищої освіти.

На зустріч запрошуємо всіх охочих.

Щоб взяти участь у зустрічі, скористайтеся покликанням: https://us04web.zoom.us/j/73330397551?pwd=5P70sazwbMoYEbtwgF5arZm8zWw5ws.1

Ідентифікатор конференції: 733 3039 7551

Пароль: 1510

Програма візиту

АвторНіна Соколовська

Посвята в студенти на педагогічному факультеті

03 жовтня на педагогічному факультеті К-ПНУ відбулася урочиста посвята першокурсників у студенти.

Із вітальною промовою виступили декан педагогічного факультету професор Віктор Лабунець і голова студентської ради педагогічного факультету Анастасія Сосніцька.

Відсвяткувавли приємними словами, задушевними піснями, натхненними посмішками, танцями в дружному колі викладачів і студентів. Традиційно під час заходу першокурсники виголосили студентську клятву.

Колектив факультету вітає першокурсників із початком нової сторінки життя і прекрасного студентського майбутнього! Вдячні за те, що ви обрали саме наш університет для впевненого кроку в новий етап вашого життя. Наснаги та успіхів! Сподіваємось, що студентське життя принесе вам багато радісних моментів, а цей день запам’ятається назавжди.

Деканат педагогічного факультету

АвторНіна Соколовська

Вітання до Дня працівників освіти

 

Студентський сенат К-ПНУ ім. І.Огієнка вітає з Днем працівника освіти!

Шановні освітяни!

Студентський сенат К-ПНУ сердечно вітає вас із Днем працівника освіти! Цей день – чудова нагода висловити нашу щиру вдячність за вашу відданість, професіоналізм і невтомну працю у формуванні майбутнього нашого суспільства.

Ви є джерелом знань, натхнення й підтримки для студентів! Завдяки вашим зусиллям і любові до освіти наш університет продовжує розвиватися та зростати.

Бажаємо міцного здоров’я, невичерпного ентузіазму, нових професійних досягнень і вдячних студентів! Нехай ваша праця приносить радість, а кожен день буде наповнений новими відкриттями й успіхами!

З повагою –
студентський сенат Кам’янець Подільського
національного університету імені Івана Огієнка

АвторНіна Соколовська

Відкрита зустріч з експертами освітніх програм Управління навчальним закладом, Управління персоналом та економіка праці зі спеціальності 073 Менеджмент

09 жовтня 2024 р. о 14:30 відбудеться відкрита зустріч з експертною групою під час проведення акредитації освітніх програм Управління навчальним закладом, Управління персоналом та економіка праці зі спеціальності 073 Менеджмент за другим (магістерським) рівнем вищої освіти.

На зустріч запрошуємо всіх охочих.

Щоб взяти участь у зустрічі, скористайтеся покликанням: https://us04web.zoom.us/j/76610950342?pwd=aW93UAVFc6jFm8aKhXrvF5UWcUWVEP.1

Ідентифікатор конференції: 766 1095 0342

Пароль: 2024

Програма візиту (https://pedahohika.kpnu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/10/prohrama-provedennia-akredytatsijnoi-ekspertyzy.pdf).

АвторНіна Соколовська

Партнерство зі стейкголдерами – важливий складник реалізації освітньо-професійних програм

02 жовтня науково-педагогічні працівники кафедри теорії та методик початкової освіти і здобувачі спеціальності 013 Початкова освіта взяли участь у круглому столі «Сучасна освіта: синергія дошкільної, початкової та вищої освіти для забезпечення безперервності освітнього процесу», який відбувся на базі Комунальної установи «Молодіжний центр Кам’янця-Подільського».

 Для майбутніх учителів початкових класів професіоналами-практиками проведено майстер-класи з виготовлення дидактичних засобів навчання.

Під час теоретико-практичної частини заходу доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри теорії та методик початкової освіти Наталія Бахмат виступила із доповіддю «Формування соціального досвіду молодших школярів у контексті партнерства сім’ї та школи».

Учасники круглого столу обмінялися практичним досвідом й ознайомитися з науково-методичними підходами щодо навчання та виховання дітей.

Кафедра теорії та методик початкової освіти

АвторНіна Соколовська

Студентка кафедри ОДПМ та РТМ Софія Шевчук взяла активну участь у проєкті «Слава Героям!» (м.Старокостянтинів)

Студентка кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва К-ПНУ ім. І.Огієнка Софія Шевчук взяла активну участь у важливому проєкті «Слава Героям!», який стартував у Старокостянтинові.

Мета цього проєкту — увіковічнення пам’яті захисників України, які віддали своє життя заради свободи та незалежності нашої держави.

У межах виставки, що стала центральною частиною проєкту, представлені портрети військових, а також глибокі символічні зображення, які висвітлюють їхній героїзм і жертовність. Софія Шевчук завдяки своєму художньому таланту та майстерності взяла участь у створенні портретів героїв, передавши через мистецтво силу їхнього духу й патріотизму.

«Художня школа» м. Старокостянтинова, учасником якої є студентка, стала важливим осередком для творчих молодих людей, які через мистецтво висловлюють шану Героям України. Завдяки глибокому розумінню художнього ремесла та важливості цього проєкту Софія відобразила у своїх роботах не лише обличчя героїв, але і їхній внутрішній світ, силу та відданість.

Науково-педагогічні працівники кафедри пишаються досягненнями Софії Шевчук і її внеском у проєкт, що став своєрідною літописною сторінкою в історії України.

Слава Україні! Слава Героям!

Більше інформації про виставку можна дізнатись під час перегляду відеофрагменту: https://www.youtube.com/live/r9D0IblBVk8?si=3d4tp61agSTGUgfY 

Кафедра образотворчого і декоративно-прикладного
мистецтва та реставрації творів мистецтва