Український народ, як і кожен народ світу, має свої святині. Однією з таких святинь, національною гордістю нашого народу є творчість Тараса Григоровича Шевченка.
Ім’я Тараса Шевченка відоме в усьому світі: у багатьох країнах йому встановлено пам’ятники, його твори перекладені майже на всі мови світу, його ім’ям в Україні названо навчальні заклади, театри, площі, вулиці. Національна опера України, Київський національний університет, центральний бульвар міста Києва носять ім’я видатного сина українського народу – Тараса Шевченка.
Він уперше заявив про себе як поета, видавши невелику збірку поезій, що мала назву «Кобзар», яка стала символічною і дала друге ім’я поетові.
Із полум’яних творів Кобзаря весь світ дізнався, що є така прекрасна країна – Україна, з її чудовим, добрим, роботящим народом, прекрасною мовою, піснями, героїчною і трагічною історією.
Щорічно у березні проходять «Шевченківські дні», під час яких не тільки в Україні, а й в інших країнах згадують творчість Великого українського Кобзаря – Тараса Шевченка – поета, прозаїка, художника. В ці дні повсюди проходять літературні читання, вечори, лекції, концерти, поетичні марафони. Вірші Шевченка звучать різними мовами.
Традиційно на педагогічному факультеті Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка проходять різноманітні виховні заходи, присвячені нашому генію – великому українському поету Тарасу Григоровичу Шевченку. Цього року працівники читальної зали педагогічного факультету організували книжкову експозицію «Тарас Шевченко – провісник долі України», яка представлена двома розділами.
Перший розділ – «Твори Т. Г. Шевченка» знайомить відвідувачів з літературною спадщиною: поетичними, прозовими, драматичними творами.
Матеріали другого розділу «Вічно живий» розкривають тему, як Україна і весь світ свято шанує пам’ять геніального поета.
Книжкова експозиція діє з 05 березня по 31 березня. Запрошуємо всіх охочих заглибитись в духовну спадщину письменника, ознайомитися з творами Т. Г. Шевченка та книгами про життєвий шлях видатного Кобзаря.
У свій час, сам того не знаючи, Шевченко сотворив подвиг. Його ім’я стало символом України. Його називають провісником нового життя, народним пророком, титаном духу, який уболівав за долю рідного народу, тому й залишив нащадкам духовний заповіт, що передається із покоління в покоління, від роду до роду. Духовну велич і красу українського слова він підніс на найвищу височінь. Його поетичне слово має чудодійну силу, воно любить і ненавидить, воно плаче і сміється, воно радіє і сумує разом з нами і сьогодні.
Тож, славімо нашого великого Кобзаря, продовжуймо його безсмертя в собі і слухаймо Кобзареве Слово!
Т. В. Сологуб,
завідувач сектору читального залу педагогічного факультет
Про автора