Архів за місяць 29.04.2020

АвторНіна Соколовська

Заступник Міністра освіти і науки Єгор Стадний розповість про завершення навчального року та вступну кампанію

30 квітня о 14:00 заступник Міністра освіти і науки Єгор Стадний у прямому ефірі на Міністерство освіти і науки України розповість про завершення навчального року та вступну кампанію в університети та коледжі цього року.

Зокрема, мова йтиме про дистанційне навчання, проведення сесій, захисти кваліфікаційних робіт, складання єдиного державного кваліфікаційного іспиту та інші теми.

Єгор Стадний також відповість на найбільш поширені запитання, які можна надсилати за допомогою Google-форми за посиланням: https://forms.gle/nbhCNBbwgjvH71zJA

Запитання приймаються до 18:00 29 квітня.

З допису Міністерства освіти і науки України у Facebook

АвторНіна Соколовська

Наказ № 36-ОД від 29.04.2020 та додаток до наказу

Ознайомитися з Наказом № 36-ОД від 29.04.2020 р.
та з додатком до наказу можна за посиланням.

АвторНіна Соколовська

Дитяча книжка – джерело навчання, виховання та творчого розвитку

«Хто полюбить книгу,
той далеко піде у своєму розвитку.
Книга рятує душу від здерев’яніння»
                                      (Т.
 Г. Шевченко)

Книга – це вікно у світ знань. Людина, яка любить і вміє читати – щаслива людина, адже біля неї завжди багато розумних, добрих і вірних друзів. Друзі ці – книги. Книги зустрічають нас у ранньому дитинстві і ведуть нас усе життя. Вони змушують вдосконалюватись, щоб ми могли стати справжніми людьми – розумними й добрими.

У квітні 1995 р. Генеральна конференція ЮНЕСКО заснувала Всесвітній день книги і авторського права, який щорічно відзначається з 1996 року. Це данина поваги до книг та авторів. Головна мета свята – привернути увагу державних органів і читачів до книг як джерела отримання знань, мати доступ до духовних і матеріальних цінностей, розуміння краси і творчих досягнень людини. Адже книги – це вікно у світ культурного розмаїття, це міст, що з’єднує різні цивілізації у часі й просторі.

Чудова традиція святкування Дня книги народилась у Каталонії, де 23 квітня, у День Святого Георга, традиційно дарували троянду за кожну куплену книжку. Цього дня також було прийнято дарувати книги близьким. Однак серйознішою причиною для вибору саме цієї дати послужило те, що багато відомих письменників народились або померли 23 квітня. Наприклад, М. Сервантес, В. Шекспір, Л. Вега, М. Дрюон, В. Набоков.

У Всесвітній день книги і авторського права, який святкують у 190 країнах світу, вся спільнота – і ті, хто читає, і ті, хто пише, видає та продає книжкову продукцію, – складають програми заходів, які свідчать про їхню любов до книги.

Цього дня проводяться зустрічі з авторами, читання уривків із улюблених книг, різноманітні конкурси, акції на захист книги, фестивалі читання, розпродаж книг тощо. Деякі країни з нагоди цієї дати видають одне з найпопулярніших видань і роздають його безкоштовно.

Тому й не дивно, що саме на педагогічному факультеті К-ПНУ ім. І. Огієнка, випускниками якого є майбутні вихователі дитячих садків та вчителі початкових класів, які ще з раннього дитинства прищеплюють любов до книги, неодноразово організовуються різні виховні заходи та конференції, активними учасниками яких є бібліотекарі факультету.

Пропонуємо Вашій увазі розгорнуту книжкову експозицію «Дитяча книжка – джерело навчання, виховання та творчого розвитку».

Перший стелаж – «Навчання і виховання дитячою книжкою». Інший стелаж, на якому демонструється художня література для дітей українських та зарубіжних письменників, представлений рубрикою «Слово дитячої літератури без кордонів».

З експонованими виданнями можна ознайомитися у книгозбірні читального залу педагогічного факультету після карантину.

Бажаємо Вам бути здоровими!
Бережіть себе і свою родину та читайте книжки!

Книга – це вчитель, який поповнює знання, співрозмовник, з яким можна посперечатися. Книги покликані служити людям, а краса і мудрість, відтворена у друкованих рядках, неодмінно має стати на заваді жорстокості, несправедливості й насиллю, врятувати наш неповторний світ.

Т. В. Сологуб,
завідувач сектору читального залу педагогічного факультету

АвторНіна Соколовська

Увага! Опитування серед студентів і науково-педагогічних працівників

З 23 квітня до 5 травня 2020 року Державна служба якості освіти України здійснює онлайнове опитування серед студентів і науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти щодо використання технологій дистанційного навчання в умовах карантину.

Заступникам деканів факультетів з навчальної роботи та забезпечення якості освіти довести цю інформацію до відома учасників освітнього процесу та залучити їх до анкетування. Адреси розміщення анкет вказано в листі,  а також на сайті газети “Студентський меридіан”. Інформацію про здійснені на факультетах заходи до 5 травня 2020 року надіслати на електронну пошту відділу моніторингу якості підготовки фахівців та підвищення їх кваліфікації.

Відділ моніторингу якості підготовки фахівців та підвищення їх кваліфікації

АвторНіна Соколовська

ОГОЛОШЕННЯ

Шановні колеги! На початку квітня 2020 р. ми розпочали проведення анкетування серед здобувачів вищої освіти всіх освітніх ступенів та науково-педагогічних працівників кафедр за допомогою анкет «Дистанційні технології навчання в освітньому процесі здобувачів вищої освіти університету в період карантину». Анкети розміщені на офіційному вебсайті університету в розділі “Публічна інформація” в підрозділі “Система опитування щодо якості освітнього процесу” на вебсторінці університету. Звертаємось до Вас з пропозицією надіслати це повідомлення на кафедри Вашого факультету й повідомити здобувачів вищої освіти та науково-педагогічних працівників про них. Дякуємо за активну участь.

Навчально-методичний центр забезпечення якості освіти

АвторНіна Соколовська

Проведено VІ Міжнародну науково-практичну конференцію

«АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ НАСТУПНОСТІ
ДОШКІЛЬНОЇ І ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ»

16–17 квітня 2020 року на базі кафедри теорії та методик дошкільної освіти проведено VІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Актуальні проблеми наступності дошкільної і початкової освіти».

Співорганізаторами виступили Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, Інститут проблем виховання НАПН України, Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди», Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія.

У конференції взяло участь 270 науковців, методистів, учителів, вихователів-методистів із різних областей України (Івано-Франківська, Київська, Львівська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Хмельницька, Харківська, Чернівецька, Черкаська, Чернігівська) та із зарубіжжя (Білорусь, Китай, Молдова, Польща, Румунія, США, Чехія).

Працювали такі секції:

  1. Проблеми наступності в умовах підготовки дітей старшого дошкільного віку до навчання у Новій українській школі.
  2. Наступність у дошкільній і початковій освіті в педагогічній теорії та практиці.
  3. Проблеми підготовки педагога, здатного забезпечити наступність в умовах модернізації дошкільної і початкової освіти.
  4. Психолого-педагогічні умови наступності в процесі навчання та виховання дошкільників та молодших школярів.
  5. Наступність між дошкільною і початковою ланками освіти в умовах інклюзії.

За результатами конференції планується видання збірника матеріалів конференції «Актуальні проблеми наступності дошкільної і початкової освіти» (Вип. 3).

Катерина Демчик, кандидат педагогічних наук,
старший викладач кафедри теорії та методик дошкільної освіти

АвторНіна Соколовська

Церква з тобою!

Вже скоро святкуватимемо Воскресіння Христове. Приєднуйтеся до богослужінь Православної Церкви України, що звершуватимуться у Страсну п’ятницю, Велику суботу та на Пасху.

Де і коли дивитися трансляції богослужінь?

• О 13:00 у п’ятницю, що є найскорботнішим днем для кожного християнина, розпочнеться вечірня з чином виносу Плащаниці – тканини з вишитим на ній образом Спасителя у гробі. О 17:00 звершуватиметься утреня та погребіння Плащаниці. Пам’ятайте: у цей день ми дотримуємося особливо суворого посту. Дивіться ці трансляції на сторінці Православної Церкви України.

• О 8:00 у Велику суботу приєднуйтеся до Літургії святителя Василія Великого. Цей день нагадує нам про зішестя Христа до пекла і торжество життя над смертю. Приєднуйтеся до трансляції на сторінці Митрополит Епіфаній.

• А вже о 23:00 розпочнеться Пасхальне богослужіння, яке триватиме до 3:00 неділі. Тож у спільній молитві, з благословінням Предстоятеля і надією в серці ми разом зустрінемо свято Христового Воскресіння. Долучайтеся до Великоднього богослужіння на нашій сторінці, на сторінці Митрополит Епіфаній або на нашому YouTube-каналі: bit.ly/2LHBrIv.

Також Пасхальне Богослужіння транслюватиметься на таких телеканалах: 1+1, UA:Перший, 24-й, «Прямий», 5-й, Еспресо TV, ТРК «Київ», 33-й. А також ви матимете змогу почути богослужіння на хвилях Українського радіо. Знайдіть частоту у вашому місті чи поставте собі додаток suspilne.radio.

З допису Православної Церкви України у Facebook