На педагогічному факультеті відсвяткували тиждень дошкілля

АвторНіна Соколовська

На педагогічному факультеті відсвяткували тиждень дошкілля

Щороку в Україні 27 вересня відзначається День вихователя і дошкільного працівника освіти або загалом – Всеукраїнський День Дошкілля. На педагогічному факультеті університету, де понад п’ятнадцять років готують майбутніх вихователів дітей дошкільного віку, відзначення цього свята вже стало доброю традицією. Цьогоріч Тиждень дошкілля тривав з 23 по 27 вересня.

Розпочалося святкування 23 вересня із виставки фахової літератури з дошкільної освіти «Дошкілля в сучасному освітньому просторі», яку організовали завідувачка читальним залом-абонементом педагогічного факультету Сологуб Т.В. та бібліотекар І категорії Сивак Н.Й. Виставка тривала упродовж усього Тижня дошкілля.

24 вересня було проведено науково-практичний семінар «Співпраця закладів дошкільної і вищої освіти як запорука якісної підготовки майбутніх вихователів». У роботі семінару взяли участь викладачі кафедр теорії та методик дошкільної освіти, теорії та методик початкової освіти, а також провідні педагоги місцевих закладів дошкільної освіти, які також є випускниками нашого університету: Бачинська О.В. (ЗДО №16 «Айболить»), Шаравецька М.О. (ЗДО №19 «Калинка»), Кузьменко І.В. (Довжоцький ЗДО «Веселка»), ПоліщукМ.Г. (Довжоцький ЗДО «Веселка»), Гуменюк О.П. (ЗДО №18 «Зірочка»).

25 вересня тиждень дошкілля продовжив конкурс-презентація стіннівок «Заклад дошкільної освіти в умовах реалізації концепції «Нова українська школа».

Наступний день тижня Дошкілля, 26 вересня, був насиченим заходами різного виду. 9.00 – 10.00 викладачами кафедри теорії та методик дошкільної освіти та студентами спеціальності Дошкільна освіта було проведено арт-проект  «Світ дошкілля у твоїх долонях». Студенти, викладачі, декан педагогічного факультету а також перехожі із задоволенням і захопленням малювали крейдою на асфальті та робили відбитки кольорових долоньок на шпалерах.

Продовжено цей день було роботою Всеукраїнської науково-практичної конференції «Технології виховання і розвитку дітей в умовах сучасного закладу дошкільної освіти». До обговорення актуальних проблем дошкільної освіти в сучасних закладах дошкільної освіти було залучено викладачів інших закладів вищої освіти, магістрантів і педагогів закладів дошкільної освіти.

Розпочав конференцію із вступного слова та привітання декан педагогічного факультету, доктор педагогічних наук, професор Лабунець Віктор Миколайович. Із доповідями виступили старший викладач кафедри теорії та методик дошкільної освіти, кандидат педагогічних наук Ватаманюк Галина Петрівна, яка коротко ознайомила присутніх з історією походження та затвердження Дня Дошкілля в Україні. Доцент кафедри теорії та методик дошкільної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент Газіна Ірина Олександрівна ознайомила присутніх з новітнім посібником навчання дітей математичних дій та ігор Нуміконом.

Після пленарного засідання всі учасники конференції мали можливість взяти участь у майстер-класах, які проводили педагоги закладів дошкільної освіти нашого міста.

Гуменюк Юлія Петрівна,  вихователь  Кам’янець-Подільського  ЗДО № 18 «Зірочка» запропонувала студентам випробувати коректурні  таблиці  на практиці, які є інформаційно-ігровим полем для творчості дошкільників.

Наступний майстер-клас «Театральна лялька у житті дитини» провела Березовська  Світлана  Володимирівна,  керівник  зразкового  лялькового  театру «Рукавичка»  Кам’янець-Подільського  центру  дитячої  та  юнацької творчості. Учасників конференції познайомили з різними видами театральної ляльки, а також студенти були залучені до театрального дійства лялькового театру.

Наступними естафету святкування Тижня дошкілля 26 вересня перейняли студенти-дошкільники 4 курсу, які підготували для студентів 1 курсу квест на території педагогічного факультету. Це стало своєрідною передмовою до останнього дня святкування тижня Дошкілля, який було проведено 27 вересня, – Традиційна посвята студентів педагогічного факультету в Першокурсники.

В цілому Тиждень дошкілля засвідчив високий рівень співпраці у підготовці висококваліфікованих фахівців для дошкілля як професорсько-викладацького складу університету, а для студентів став черговою сходинкою до  професійної майстерності й просто яскравою подією студентського життя.

Катерина Демчик,
кандидат педагогічних наук, старший викладач

кафедри теорії та методик дошкільної освіти

Про автора

Ніна Соколовська administrator

провідний фахівець навчальної лабораторії обчислювальної техніки №11