За 10 років студенти-реставратори Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка повернули до життя близько 200 старовинних полотен музею. Традицію започаткували, відколи в університеті було запроваджено спеціальність “Реставрація творів мистецтва”.
Відреставровані студентами роботи представлені у Галереї мистецтв.
Детальніше на сайті “Вечірній Кам’янець”
Відбувся захист магістерських робіт студентів кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва.
23-24 грудня 2019 року магістранти спеціальності “Музичне мистецтво” успішно захистили дипломні роботи. Вітаємо наших дорогих випускників, бажаємо пронести крізь все життя жагу до науки, творчості, мистецтва і не забувати, що “..кожен фініш – це, по суті, старт”. ХАЙ ВАМ ЩАСТИТЬ!!!
З допису кафедри музичного мистецтва у Facebook
Педагогічна освіта: теорія і практика : Збірник наукових праць / Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка; Інститут педагогіки НАПН України [гол. ред. Лабунець В.М.]. – Вип.27 (2-2019). – Кам’янець-Подільський, 2019. – 404 с.
У грудні 2019 року вийшов 27 випуск збірника наукових праць «Педагогічна освіта: теорія і практика». Електронну версію можна переглянути на сайті збірника за посиланням.
Соколовська Н.В.,
провідний фахівець навчальної лабораторії обчислювальної техніки № 11
Настоятель кафедрального костелу святих Апостолів Петра і Павла у Кам’янці-Подільському кс. Роман із вдячністю приймає з рук старшого викладача кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва Тимура Такірова відреставрований студентами Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка старовинний образ св. Стефана. День святого Стефана припадає на 26 грудня, саме у цей день відновлений образ знову займе своє місце у сакральному просторі храму.
З допису кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва
та реставрації творів мистецтва у Facebook
20 грудня 2019 року кафедрою теорії та методик дошкільної освіти Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка проведено науково-практичний семінар на тему «Комплексний підхід до процесу формування особистості дошкільника у контексті освітньої програми «Впевнений старт».
Детальніше на сайті кафедри теорії та методик дошкільної освіти
Кам’янець-Подільський коледж культури і мистецтв впродовж багатьох років на основі Установчого договору від 27.02.2002 року тісно співпрацює з кафедрою музичного мистецтва Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка у питаннях поглиблення практичної спрямованості підготовки вчителів музичного мистецтва та підвищення їх кваліфікації.
Варто зазначити, що в процесі співпраці випускова кафедра музичного мистецтва зарекомендувала себе як надійний партнер, здатний швидко реагувати на сучасні суспільні виклики та попит у забезпеченні коледжу висококваліфікованими фахівцями різних років випуску.
13 грудня 2019 року в приміщенні Кам’янець-Подільського коледжу культури і мистецтв відбувся круглий стіл з проблеми підготовки вчителів музичного мистецтва: «Сучасна мистецька освіта: від теорії до практики». У ньому взяли участь Маринін Іван Григорович – кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри музичного мистецтва Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Нижник Сергій Володимирович – директор Кам’янець-Подільського коледжу культури і мистецтв та випускники університету, а нині провідні фахівці коледжу: Червоногородський Ігор Іванович – заступник директора Кам’янець-Подільського коледжу культури і мистецтв; Пшинешнюк Степан Степанович – голова циклової комісії музичного мистецтва естради, викладач класу акордеона, концертмейстер вищої категорії; Нелюбова Тетяна Борисівна – голова циклової комісії фортепіано та концертмейстерства, викладач І категорії класу фортепіано, концертмейстер вищої категорії; Мартинюк Ольга Володимирівна – викладач хорових та теоретичних дисциплін, спеціаліст І категорії.
Учасники круглого столу висловили думку про якість освітніх програм бакалавра і магістра та їх реалізації в навчальному процесі вишу. Зокрема, зазначили, що освітні компоненти програм дозволили досягнути очікуваних результатів навчання та формування загальних і фахових компетентностей. Окреслили позитивні наслідки змін в освітньо-професійних програмах, зокрема збільшено кількість годин на навчальні дисципліни: основний музичний інструмент та концертмейстерський клас, оркестровий клас, педагогічну практику, методику навчання гри на музичному інструменті тощо.
Зовнішні стейкхолдери освітніх програм університету проявили зацікавленість у якісній підготовці фахівців закладом вищої освіти, озвучили пропозиції щодо покращення практичної підготовки здобувачів вищої освіти зі спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво) та набуття ними необхідних компетенцій для опанування інноваціями в мистецько-освітній практиці, а також обмінялися думками щодо нещодавніх змін, внесених до Закону про Вищу освіту.
Маринін І.Г., доцент кафедри музичного мистецтва
19 грудня 2019 року на базі кафедри теорії та методик дошкільної освіти Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка відбулася Регіональна науково-практична конференція «Сучасне освітнє середовище закладу дошкільної освіти як чинник особистісного розвитку дитини».
До участі в конференції долучилися науковці, практики (управлінці та педагоги закладів дошкільної освіти міста та району), студенти магістратури спеціальності Дошкільна освіта. Виступи доповідачів було присвячено таким актуальним проблемам дошкільної освіти як: теоретико-методичні засади особистісного розвитку дитини дошкільного віку; психолого-педагогічні умови особистісного розвитку дитини дошкільного віку; інноваційні технології розвитку дитини дошкільного віку; наступність у дошкільній і початковій освіті в педагогічній теорії та практиці тощо.
У рамках конференції було проведено показовий освітньо-виховний захід «В країні новорічних бажань» за участю студентів 3-4 курсів спеціальності Дошкільна освіта (ініціатори та організатори – кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри теорії та методик дошкільної освіти І. О. Газіна та кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри педагогіки та управління навчальним закладом В. В. Федорчук). Мета заходу – презентація набутих студентами професійних знань умінь і навичок з питань музично-естетичного виховання дітей дошкільного віку, організації різних видів діяльності та свят і розваг, зокрема.
В «Країні новорічних бажань» побували й учні 4 класу Кам’янець-Подільської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 ім. Т. Г. Шевченка (учитель-класовод Федорук Ю. В.), які разом із майбутніми педагогами та казковими персонажами співали, музикували, жартували.
Усі учасники конференції та новорічного дійства відчули позитивний вплив української національно-обрядової поезії, пройнялися почуттям національної гордості за духовно-культурну спадщину наших пращурів.
Зі святом Вас, шановні учасники конференції і всі, хто причетний до справи виховання підростаючих поколінь. Нехай добродій Святий Миколай буде надійним помічником у всіх Ваших намірах і починаннях.
Колектив кафедри теорії та методик дошкільної освіти