Кляпетура Ірина Ігорівна

Кляпетура Ірина Ігорівна – художник декоративно-прикладного мистецтва (художнє скло). Нар. 12 березня 1972р. в Стрию, Львівської обл. у творчій родині Боднарів, де всі малювали, вишивали, створю-вали цікаві художні речі. У 1987 р. вступила до Ужгородського учили-ща прикладного мистецтва ім. А. Ерделі на відділення худо-жнього металу. Викладачі з фаху: І.М. Дідик та Н.Я. Дідик. Після закінчення працювала в меморі-альному музеї художника А. Манайла в Ужгороді, та Лися-тицькій дитячій школі мистецтв.

 У 1991 р. вступила до Львів-ського інституту декоративно- прикладного мистецтва на відділен-ня художнього скла. Навчання у таких метрів українського гутного скла, як А. Бокотей та О. Звір назавжди посіяло любов та повагу до скла. У 1997р. захистила диплом в інституті на тему «Плин часу».

 З 1999 року проживає у Кам’янці-Подільському. Працювала вчителем образотворчого мистецтва в НВК№ 9, згодом в міській ДХШ. У 2006 р. закінчила магістратуру при Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка. 2012 р. розпочала викладацьку діяльність в університеті на кафедрі образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва; забезпечує навчальні курси «Рисунок», «Декоративно-прикладне мистецтво» на спеціальностях «Образотворче і декоративно-прикладне мистецтво», «Педагогіка і методика середньої освіти. Образотворче мистецтво». Ірина Ігорівна керує дипломними роботами з вітражного мистецтва. 2014-2015рр. організувала акцію «Митці за перемогу!», яка об’єднала творчих людей всього міста для допомоги воїнам АТО. 2014-2015 рр. проводить благодійні майстер-класи з ДПМ для допомоги дітям.

 Основні роботи в Кам’янці-Подільському: вітражні композиції в кафе «Дніпро» (2003); «Камільфо» (2006), «Тарас Бульба» (2013), монументальні вітражі до церкви Святої Трійці (2010). Брала участь у виставках, пленерах, симпозіумах в Україні та за кордоном.